Županijska natjecanja - GEOGRAFIJA

Županijsko natjecanje iz GEOGRAFIJE; STIPE ŠUTALO najbolji osmaš u Dubrovačko-neretvanskoj županiji

Županijsko natjecanje iz geografije održalo se krajem veljače u Gimnaziji Dubrovnik za učenike od 5. do 8. razreda. Na županijskoj razini natjecanja iz geografije sudjelovali su  učenici koje su pozvala županijska povjerenstva na temelju analize dostavljenih ispita predloženika sa školske razine natjecanja i na temelju objavljene konačne ljestvice poretka učenika. Iz OŠ Stjepana Radića na županijskom natjecanju sudjelovalo je 7 učenika i 2 učitelja mentora. Pod vodstvom učiteljica geografije Tilde Vekić, prof.  i Sande Blatančić, prof. natjecali su se u kategoriji 5. razreda Lucija Musulin i Erika Begić, u kategoriji 6. razreda Luka Popović; u kategoriji 7. razreda Vladimir Cvitanović i Josip Glavinić; u kategoriji 8. razreda Stipe Šutalo i Karlo Bajo.

Nakon završetka natjecanja više smo nego zadovoljni rezultatima jer naši učenici uvijek pokazuju izvrsno znanje i veliki potencijal. Među najuspješnijima završila je Lucija Musulin učenica 5. razreda koja je osvojila 3. mjesto, a da i ovo natjecanje ne prođe bez 1. mjesta za OŠ Stjepana Radića pobrinuo se Stipe Šutalo koji je najbolji osmaš u Dubrovačko-neretvanskoj županiji. Stipino prvo mjesto i izvrstan rezultat budi nam nadu da će se uspjeti plasirati na državnu razinu. Čestitamo Stipi i njegovoj nastavnici Sandi Blatančić.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 1. 3. 2017.