DANI OCA ANTE GABRIĆA - dramsko-scenski recital

NAŠ ANTE NERETVANSKI okupio školarce Grada Metkovića

U ponedjeljak, 27. veljače 2017. u prepunom Gradskom kulturnom središtu pod pokroviteljstvom Grada Metkovića izveden je dramsko- scenski recital NAŠ ANTE NERETVANSKI, autora i redatelja Gorana Matića uz videoprojekcije naše knjižničarke Ivane Čarapine. U recitalu su sudjelovali učenici metkovskih osnovnih i srednjih škola: OŠ Stjepana Radića, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Gimnazije Metković i Srednje škole Metković kao i zborovi župa sv. Ilije i sv. Nikole.  Njih nešto manje od 200, koliko ih je sudjelovalo u recitalu, u suradnju s redateljem Matićem pripremile su i uvježbale naši drage profesorice Ivana Čarapina, Vanja Gabrić, Martina Pačić, Marinka Jurković, Mirjana Antolović, Sanja Raguž, Danijela Baćilo, č. s. Vedrana Krstičević i č.s. Marijana Cvitanović.

Goran Matić je za metković.hr izjavio: „Recital je inspiriran životom i djelima našeg isusovca i Metkovca oca Ante Gabrića, dodatno obogaćen videoprojekcijama Metkovića iz 20. i 21. stoljeća te slikama koje svjedoče o misijskom djelovanju i požrtvovnom radu našega Neretvanina. Sudjelovanjem u recitalu postignuta je uspješna suradnja između obrazovnih institucija na razini Grada, koje su svojim marljivim radom, videouradcima, pjevanjem, glumom i recitacijom poslali razglednicu zajedništva i međusobnog uvažavanja. Zahvaljujem na sudjelovanju svim učenicima i njihovim profesorima, svima onima koji su pomogli u realizaciji ovog recitala te brojnoj publici koja je svojim dolaskom uveličala ovaj kulturni događaj i time pokazala da naš Ante Neretvanski i danas živi i djeluje među svima nama."

Klikni na OPŠIRNIJE!

Osim videoprojkecija knjižničarke Ivane program su obogatili naši učenici članovi zbora pod vodstvom č.s. Vedrane, učenica 1. razreda Eva Maria Petrov i skupina učenika drugih razreda B smjene koji su bili u pratnji učiteljica Žakline Marević i Aleksandre Lukić-Skelić.

Nakon recitala sudionici i posjetitelji okupili su se u predvorju gdje je Udruga mladih Srednje škole Metković pod vodstvom Violete Oršulić, prof. organizirala prodaju jela prema neretvanskoj i indijskoj recepturi, a sve u svrhu prikupljanja novčanih priloga za Humanitarnu akciju metkovskih škola Sve je slađe, kad se dijeli, kad se daje!.

Večer prepuna emocija i atmosfera u kojoj je prevladalo zajedništvo i suradnja najljepša su čestitka ocu Anti za njegov rođendan.  Otac Ante nas okuplja i s naših lica mami osmjeh u svakoj prilici koja je susret s njim. Važno je taj osmijeh nositi cijelu godinu.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 2. 3. 2017.