NAJAVA

Školska priredba povodom Dana crvenih nosova

Svake se godine u ožujku  diljem svijeta obilježava Dan crvenih nosova. Crveni nosovi klaunovidoktori je udruga koja pruža psihosocijalnu podršku ljudima koji su bolesni i nemoćni, prvenstveno djeci na liječenju u bolnici, pomoću humora i životne radosti. Klaunovidoktori zahvaljujući donacijama građana posjećuju dječje odjele 14 bolnica diljem Hrvatske kao i osobe starije životne dobi u domovima za starije i nemoćne. Klaunovidoktori unose u bolničko okruženje novi način komunikacije s djecom, otklanjaju pažnju od bolesti i straha te donose svijet smijeha, životne radosti i igre.

Naša škola se ove godine odlučila prigodnim programom pridružiti, ali i zahvaliti ovim velikodušnim ljudima na njihovom nesebičnom zalaganju za donošenje osmijeha na dječja lica. Stoga,  pozivamo vas da nam se pridružite i da zajedno proslavimo ovaj veliki dan. Zabavimo se uživajući u programu kojeg su pripremili naši učenici i učitelji, a imat ćemo priliku poduprijeti rad ove udruge, ako ste u mogućnosti, svojim malim prilogom. Imat ćete priliku kupiti radove koje su napravili učenici Posebne skupine naše škole s učiteljicom rehabilitatoricom Antonelom Markotić i asistenticama, kao i radove naše Učeničke zadruge "Crveni ždral"  koje su pripremili učenici s učiteljima likovne kulture Ivanom Šiljeg i Antom Lekom. Svi vaši prilozi bit će uplaćeni na račun ove udruge, a sigurni smo da će im biti od velike pomoći u njihovom daljnjem radu.

Ako našim prilozima omogućimo klaunovimadoktorima da samo jedno poslijepodne provedu u nekoj od bolnica i donesu osmijeh na dječja lica, imat ćemo razloga biti presretni i još jednom preponosni na našu školu.

PIŠE uč. engleskoga jezika TOMISLAV TOMIĆ, prof.

Klikom na OPŠIRNJE pogledajte program!

Program:

• SMIJEH POMAŽE - Spot Crvenih nosova
  • PJESMA CRVENIH NOSOVA (rep) Marija Bjeliš, Leon Krešić, 3.a, Kristina Šutalo, Anton Rendulić, Ivica Krešić, Goran Martinović, Ana Bokan, Maja Milolaža, 4.c – voditeljica Ivana Popović, dipl. uč.
  • DJEČAK U BOLNICI (recitacija) Marija Jurica, 5. d- voditeljica Tatjana Juračić-Hazirović, prof.
  • POKLONI OSMIJEH (recitacija) Maja Arnaut, Maris Gluščević, Sara Obrvan 2. b – voditeljica Dajana Marinović, mag.
  • DJECA NOSE SVJETOVE NA DLANU (recitacija) Iva Mijić, 6.d - voditeljica Iva Stojić- Dominiković, prof.
  • KALAUN ČUPKO (pjesma) Mihael Dodig,  Ena Cvjetković, Nika Oršulić,  Kjara Kežić, Ema Galov, Marta Krstičević, Renea Marković,  Lovro Lovrić , Dora Malić,  Duje Erjauc, 3. c, d i e - voditeljica Sandra Šutalo, dipl. uč.
  • ANTUNTUN (recitacija) Roko Jelčić, Ana Jelčić, Lovre Galov, Marija Matić, Valentina Šutalo, Josipa Tošić, Danijel Pavlović, Mišo Draženović, 5. a, b, c i 7.b – voditeljica Marija Mijić, prof.
  • JOKES IN ENGLISH (igrokaz) Ivana Vučković, Iva Sesar, 6.c – voditeljica Pava Grmoja, prof.
  • CLOWN FISH (igrokaz) Mateo Gnječ, Roko Pratežina, Miro Odak, Mihaela Bajo, Iva Krstičević, Iva Erceg, Ivana Ščepić, Mia Jelčić,. Paula Bokan, Petra Jakić, 6. a i b – voditelj Tomislav Tomić, prof.
  • DRAMSKA SKUPINA UČITELJA – voditeljica Aleksandra Lukić-Skelić, uč.
  • NAJLJEPŠE PISMO OCU ANTI GABRIĆU - Dodjela nagrade
  • Pozdrav klaunovadoktora (videoisječak)

Voditelji: Tomislav Kiridžija i Iva Mijić, 6.d

Konferansu napisala: Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

Koordinatori: Tomislav Tomić, prof. i Aleksandra Lukić Skelić, uč. (voditeljica KUD-a)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 3. 2017.