Državna smotra iz građanskoga odgoja i obrazovanja - POZIV

Projekt NERETVANSKI ĐIR MALIH EKOLOGA pozvan na Državnu smotru projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja

Učenici 3. a razreda JOSIP ĆERLEK, FRANE VUGDELIJA, BORNA BREČIĆ i ANTUN VUGDELIJA pozvani su na Državnu smotru projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja - Projekt građanin  koja će se održati u Zagrebu 20. svibnja 2017. godine. Smotru organizira Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta  s ciljem razvoja demokracije i aktivnog građanskog društva. Kroz zahtjevne korake Projekta građanin učenike su pripremile učiteljica Ana Barbir, uč. razredne nastave, knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. i pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

Kako učenici 3. razreda s učiteljicom Anom već drugu školsku godinu provode razredni ekološki projekt Neretvanski đir – pticama i kukcima mir, ovaj je projekt poslužio kao izvrsna tema za projektnu aktivnost iz Građanskog odgoja i obrazovanja koja se ostvaruje kroz najmanje sedam koraka (Izbor problema, Istraživanje društvene važnosti problema, Oblikovanje mogućih rješenja problema,  Izbor najboljeg pristupa rješenju problema, Razvoj plana akcije, Predstavljanje plana akcije široj zajednici, Javno predstavljanje ponuđenog rješenja problema). Znanje projektnog planiranja učenici će trebati kasnije u područjima svojeg profesionalnog i građanskog života. Takvo učenje namijenjeno je učenicima razredne nastave i predmetne nastave osnovnih škola, a ovo je prvi put, nakon četiri godine sudjelovanja OŠ Stjepana Radića na državnoj smotri, da Škola ima predstavnike iz razredne nastave.

Učenici su u  suradnji s roditeljima i učiteljima izabrali problem, sustavno ga istražili, dokumentirali i oblikovali plan rješavanja problema. U ostvarivanju projekta uspostavili su suradnju s roditeljima, stručnjacima, predstavnicima vlasti, medija, ljudima iz lokalne zajednice u čiju nadležnost spada rješavanje problema.

Učenicima i njihovim mentoricama želimo puno uspjeha na predstavljanju projekta u Zagrebu.

Klikom na OVDJE možete pogledati kratki videouradak o projektu učenika i učiteljice Ane Barbir koji su im pomogle napraviti učenice osmih razreda  Paula Kozina, Ana Putica i Mia Sršen u sklopu prošlogodišnjeg projekta iz medijske pismenosti.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 2. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »