Županijska natjecanja - SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA

UČENIČKA ZADRUGA  „CRVENI ŽDRAL“ NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI

Na Smotri učeničkih zadruga Dubrovačko-neretvanske županije koja se održala u Blatu 23. svibnja 2017. godine sudjelovalo je pet učenika, a to su Marija Jelavić 5.e, Petra Obradović 5. e, Ivana Jelaš 4. d, Filip Nikoletić 4. d i Nada Veraja 4.d u pratnji voditeljice zadruge Ivana Šiljeg akad. slikarice. Zadruga je predstavila sekciju keramike koja broji najviše članova. Po dolasku u Blato sudionici Smotre  užurbano su postavljali štandove nakon čega je slijedilo svečano otvorenje Smotre i ljubazni pozdrav dobrodošlice naših domaćina. Pred tročlanim Povjerenstvom učenici su predstavili našu Zadrugu i prodavali keramičke radove naših učenika. Učenica Marija Jelavić je pred Povjerenstvom i mnogim građanima demonstrirala slikanje na glini, a učenica Petra Obradović je demonstrirala ručno modeliranje gline. Prema zadanim kriterijima Povjerenstvo je ocjenjivalo pisano izvješće o zadruzi, aktivnosti učeničke zadruge, ekološke principe u proizvodnji, njegovanje baštine, poduzetništvo, estetski izgled izložbenog prostora, uporabnu vrijednost proizvoda, izvođenje praktičnog rada i pisani rad. Povjerenstvo je našoj zadruzi dodijelilo 4. mjesto. Nakon završetka cijelog programa za učitelje i učenike je organiziran kratki obilazak Blata gdje su učenici imali priliku čuti najzanimljivije priče iz povijesti mjesta. Slijedio je domjenak i druženje u OŠ Blato nakon čega su zadrugari krenuli kući i stigli u večernjim satima.

Piše voditeljica Zadruge Ivana Šiljeg,  akad. slikarica.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 6. 2017.