Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

NEKA VAŠA HRANA BUDE LIJEK ZA NAŠU UČENICU MANUELU

Blago danu koji počne mirisima kruha jer kruh je život i simbol zajedništva. Upravo je mirisima kruha, peciva i kolača započela i naša ovogodišnja proslava Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje koja je održana 20. listopada 2017. godine u školskome dvorištu. Naši učenici i učitelji podijelili su blagoslovljeni kruh i neretvanske plodove s dragim Metkovcima koji nas svake godine dođu podržati. A među dragim Metkovcima razveselilo nas je i lice našega gradonačelnika – gospodina Dalibora Milana koji je također posjetio i podržao našu prodajnu izložbu i humanitarnu akciju.

Naime, posebnost je ovogodišnje proslave Dana kruha humanitarna akcija namijenjena prikupljanju novčanih sredstava za teško bolesnu djevojčicu Manuelu Čuturu, učenicu 1. d razreda naše škole, koja se trenutno liječi u Zagrebu. Stoga je i geslo naše prodajne izložbe poznata Hipokratova izreka: NEKA VAŠA HRANA BUDE LIJEK… I neka doista postane lijek našoj učenici Manueli.

Svečani program počeo je priredbom koju su pripremili učenici i učitelji naše škole pokazavši još jednom svoju kreativnost. Prigodnim riječima najprije nas je pozdravila naša ravnateljica Božena Nikoletić. Nakon nje nastupili su: školski zbor časne sestre Vedrane Krstičević s pjesmama Pekar i Hvalospjev, Hanna Volarević, Renea Marković, Dora Malić i Ena Cvjetković, članice školskoga zbora voditeljice Željane Barišić, s pjesmom Kruha, Kruha, Lucijana Matić, Marta Krstičević, Ema Galov i Nika Oršulić, učenice Dramske skupine voditeljice Sandre Šutalo,  s recitacijama Smokva i Visoka žuta žita, mali zbor učenika 3. razreda voditeljice Aleksandre Lukić Skelić s pjesmom Pekar, Maris Gluščević, Maja Arnaut i Sara Obrvan, učenice Dramsko-recitatorske skupine voditeljice Dajane Marinović, s recitacijom Molitva kruhu. Voditeljice su bile učenice Iva Mijić i Iva Obrvan, a konferansu je napisala učiteljica Iva Stojić Dominiković. Koordinatorica svečanoga dijela programa bila je učiteljica Aleksandra Lukić-Skelić, voditeljica KUD-a.

U zajedničkom blagoslovu što ga je predvodio fra Dujo Jukić, zahvalili smo Bogu i zemlji na njezinim plodovima, a u mislima i u molitvama bili smo uz našu Manuelu.

Mirisno je i radosno bilo ovo svečano jutro, puno zahvalnosti na svim plodovima, radostima, darovima i uspjesima. Raskošni stolovi, puni plodova jeseni, raznih kolača i peciva, bili su predivno ukrašeni. Naši su se učenici sa svojim razrednicima zaista potrudili pripremiti originalne i maštovite stolove, a mnogima su u tome pomogli roditelji, bake, djedovi… Bez njihovih vrijednih ruku ne možemo i od srca im na uloženom trudu zahvaljujemo. Ponosni smo što je naša škola i ovaj put pokazala svoje veliko srce puno zajedništva i humanosti, srce koje kuca za sve njezine učenike, a posebno za one kojima je to najviše potrebno.  Hvala svim našim učenicima i njihovim obiteljima, hvala svim našim djelatnicima i svima onima koji su na bilo koji način pridonijeli našoj humanitarnoj akciji. Našoj Manueli želimo što uspješnije liječenje i što skoriji povratak kući.

Draga Manuela, što prije nam se vrati, čekaju te tvoja škola, tvoji učitelji i tvoj razred.

Fotoreportažu naše knjižničarke Ivane Čarapine možete pogledati klikom na OVDJE.

Piše uč. hrvatskoga jezika Ines Vukoja, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 10. 2017.