DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR, 17. studenoga 2017. g.

MOJE SVJETLO ZA MOJ VUKOVAR

Više od 600 učenika OŠ Stjepana Radića i Srednje škole Metković uputilo se 17. studenoga s upaljenim svijećama prema gradskome parku. U dostojanstvenoj i tihoj povorci koja je prolazila metkovskim ulicama  učenici su se s posebnim poštovanjem prisjetili stradanja herojskoga grada Vukovara i nevinih žrtava koji su svoje živote dali za našu slobodu. U povorci su sudjelovali učenici od 4. do 8. razreda sa svojim razrednicima, stručnim suradnicima i ravnateljicom, a koordinatorica je bila knjižničarka Ivana Čarapina.

Dan sjećanja na Vukovar ove godine organizirali su UOSI „Prijatelj“ i Srednja škole Metković čiji su učenici pripremili prigodni program u središnjem dijelu parka. UOSI Prijatelj je OŠ Stjepana Radića donirala 270 svijeća, a učenici koji nisu sudjelovali u povorci u parku su palili svijeće u pratnji svojih roditelja.

Kao uspomenu na prvu povorku učenika u znak sjećanja na stradanje Vukovara, Foto studio Veraja pobrinuo se snimiti događaj iz zraka i napraviti kratki videoisječak i fotogaleriju koju možete pogledati OVDJE.

Klikom na fotografiju pokrenite videoisječak!

Pad Vukovara, 18. studenog 1991. bio je najtužniji dan u povijesti Vukovara. Tijekom tromjesečne opsade poginulo je 1624 hrvatska branitelja i civila. Njima u čast Metković je upalio svijeće čija nas svjetlost opominje da nikada ne zaboravimo tragediju i patnju našega naroda.

Prigodni pano s učenicima pripremio je učitelj likovne kulture Ante Leko, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 20. 11. 2017.