LiDraNo 2018.

NAŠA RADOST POZVANA JE NA DRŽAVNI LIDRANO

Ovogodišnja županijska Smotra LiDraNo bila je za pamćenje. Za državnu Smotru bilo je predloženo 5 učenika i 2 mentorice naše škole. 5. ožujka 2018. godine na mrežnim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje objavljen je popis pozvanih učenika i njihovih mentora – a u kategoriji školskih listova, među 15 najboljih u Hrvatskoj, na popisu se našla i Naša radost, list učenika OŠ Stjepana Radića.

Naslovnica časopisa Naša radost

Nakon 6 godina duge stanke učenici i učitelji naše škole ponovno su se upustili u avanturu stvaranja školskoga lista i nakon godinu i pol vrijednoga rada izdali su 34. broj Naše radosti. Ovo je veliki povratak jer će naš školski list prvi put sudjelovati na državnom LiDraNu. Državna Smotra održat će se od 19. do 21. ožujka 2018. godine u Primoštenu gdje će Našu radost predstaviti glavna urednica Korina Raguž, učenica 7.e razreda,  i njezina mentorica Ines Vukoja, odgovorna urednica Naše radosti.

Lea Tomas (zamjenica glavne urednice), Ines Vukoja, prof. (odgovorna urednica) i Korina Raguž (glavna urednica)

34. broj Naše radosti bogat je različitim sadržajima pa na 68 stranica možete pronaći detaljno obrađenu temu broja Medijska (ne)pismenost, pročitati što se sve radilo u našoj školi školske godine 2016./2017., prisjetiti se zanimljivih projekata i najuspješnijih učenika, uživati u zabavnim stranicama te u šarenom mozaiku radova Likovno-literarnog podlistka čija je urednica knjižničarka Ivana Čarapina. U radu na časopisu sudjelovalo je tridesetak učenika novinara, ali najmarljivije je bilo Uredništvo  koje čine učenici 7.e razreda: glavna urednica Korina Raguž, zamjenica glavne urednice Lea Tomas, Vinka Mustapić, Lidia Leticia Marin, Martina Bulum, Mihaela Sulić, Pavo Mijić i Marko Planinić. Osim odgovorne urednice i urednice Likovno-literarnog podlistka u stvaranju ovoga broja sudjelovala je zamjenica odgovorne urednice Martina Tomić te učitelji suradnici: Nikolina Vugdelija, Tomislav Tomić, Kata Jelačić i Marina Nikolić.

Novinari OŠ Stjepana Radića

Naravno, bez podrške ravnateljice, učitelja, stručnih suradnika i učenika naše škole, koji su rado sudjelovali u anketama i intervjuima i koji su svojim materijalima obogatili Našu radost, bilo bi nemoguće napraviti jedan od 15 najboljih školskih listova u Hrvatskoj.

Piše uč. hrvatskoga jezika Ines Vukoja, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 3. 2018.