15. listopada - SVJETSKI DAN PJEŠAČENJA

Godine 1992. u Rio De Janeiru u Brazilu, nakon samita o očuvanju okoline, TAFISA (Udruga za međunarodni sport za sve), predložila je da se jedan dan u listopadu proglasi Svjetskim danom pješačenja. Cilj je bio izvesti toga dana što više ljudi u prirodu kako bi se manifestirala pripadnost određenoj sredini i razvila svijest o potrebi ekološkog očuvanja te sredine, ali i svijest o potrebi kretanja (posebno pješačenja) kao najjednostavnijeg i najsvrsishodnijeg oblika očuvanja i unaprjeđenja zdravlja.

Svjetski dan pješačenja obilježili su učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama, razredni odjel posebnog programa, posebna odgojno obrazovna skupina, učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Jelena Galov s učenicima 6.b razreda naše škole, ravnateljica Božena Nikoletić i knjižničarka Ivana Čarapina.

Pješačili su  u dvije skupine, po smjenama u 10.15 i 13 sati, Ulicom kralja Zvonimira do Trga kralja Tomislava, rivom do tržnice, preko tržnice do semafora na Ulicu Matice hrvatske do pošte, Ulicom Ante Starčevića do Sportske ulice kroz koju su se vratili nazad u školu.

Transparent sa sloganom: NAŠ DOPRINOS ZDRAVOM ŽIVOTU I OČUVANJU PRIRODE pripremio je učitelj likovne kulture Ante Leko. Organizatorica i koordinatorica bila je učiteljica Aleksandra Lukić – Skelić.

Fotogaleriju pogledajte klikom na OVDJE.

Piše uč. razredne nastave Aleksandra Lukić-Skelić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 17. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »