VOLONTERSKI PROJEKT „72 SATA BEZ KOMPROMISA“

Metkovski volonteri čestitali rođendan našoj učenici Antoniji

Dobar osjećaj zbog pomaganja drugima, zanimljiv projekt koji treba češće održavati, rad i volontiranje zbližavaju i usrećuju - riječi su kojima volonterski projekt '72 sata bez kompromisa' opisuju oni koji su imali priliku sudjelovati u tom međunarodnom volonterskom projektu.

Projekt '72 sata bez kompromisa' ima za cilj okupiti srednjoškolce, studente i mlade zaposlenike te pokazati kako se zajedničkim snagama i akcijama može preobraziti okruženje u kojem živimo. Samo je malo potrebno - izaći iz vlastite udobnosti i slobodno vrijeme posvetiti volontiranju, da bi se dobili veliki plodovi.

U 2018. godini po peti put se organizira veliki volonterski maraton u Hrvatskoj, a ujedinit će snage mladih iz Dubrovnika, Metkovića, Osijeka, Sinja, Siska, Slavonskog Broda, Splita, Suhopolja, Zadra i Zagreba tijekom tri dana, od 18. do 21. listopada 2018. godine, a sve pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske  Kolinde Grabar Kitarović i Ministarstva za demografiju obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Ove se godine projektu 72 sata bez kompromisa priključio i grad Metković, točnije metkovska Franjevačka mladež  (FRAMA). U nizu akcija koje su provodili u Metkoviću, mladi su volonteri u našoj školi boravili u odjelu za djecu s teškoćama u razvoju i posebnom odgojno-obrazovnom odjelu  gdje su u nizu svojih aktivnosti došli proslaviti rođendan naše učenice Antonije. Tom prigodom poklonili su joj tortu, a nije nedostajalo ni pjesme i pravoga rođendanskoga veselja u kojem su sudjelovali učenici, njihove učiteljice i asistentice. Zahvaljujemo našim srednjoškolcima na entuzijazmu koji su podijelili s nama.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 23. 10. 2018.