Stolni tenis je opet u modi

Delegacija Hrvatskog stolnoteniskog saveza, na čelu s predsjednikom stručne komisije gosp Renatom Čengićem, našim je osnovcima u školskoj sportskoj dvorani pružila zanimljivu prezentaciju stolnog tenisa, nekad vrlo popularnog sporta u našem gradu. Upravo je i bila namjera Delegacije potaknuti najmlađe Metkovce za  bavljenje ovim sportom.

Oko 90 učenika nižih i viših razreda imalo je priliku upoznati se s pravilima igre, te vidjeti svoje iskusne vršnjake u igri, Lidiju Vranješ i Nedjeljka Ogrestu iz Stolnoteniskog kluba „Libertas-Marinkolor“ iz Dubrovnika koji su na opće oduševljenje pokazali svoje stolnoteniske vještine.

Naši  učenici nisu krili svoje zadovoljstvo kad su dobili priliku i sami zaigrati, stpljivo čekajući red na slobodan reket. Neki su učenici pokazali veliku spretnost i snalažljivost u igri, te tako stvorili nadu da se možda među njima krije neki vrhunski stolnotenisač poput Zorana Primorca, glasovitog hrvatskog sportaša koji vuče porijeklo iz naših krajeva. Upravo je Zoran Primorac inicijator organiziranog bavljenja stolnim tenisom u našem gradu, te se s nestrpljenjem očekuje osnivanje novog sportskog kluba gdje će naš Metkovac, gosp Pavo Magzan, kao stručana osoba, organitirati stolnoteniske treninge.

Koliko su ozbiljne namjere vezane uz osnivanje stolnoteniskog kluba govori u prilog  činjenica da su uz gospodu Čengića i Magzana susretu s našim učenicima nazočila istaknuta gospoda ovoga sporta: glasnogovornik Hrvatskog stolnoteniskog saveza  Stanko Eskulić, predsjenik Stolnoteniskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije Marinko Matulović, predsjednik Stolnoteniskog kluba „Lučica“ Boris Dragojević, tajnik zajednice športova Dubrovačko-neretvnaske županije Ivo Dragić te novinar Hrvatskoga radija Davor Buconić.

Ovom zanimljivom događaju u našoj školi oduševljene su i naše učiteljice i knjižničarka  koje su zaigrale zajedno s učenicima i gostima. Nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture, kao domaćin ovoga susreta, obećao je učenike, koji pokažu volju i spretnost u stolnoteniskoj igri, voditi na natjecanja.

Nadamo se izvrsnim sportskim rezultatima kao i dosada.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 15. 10. 2013.