PODRUČNE ŠKOLE

Male škole velike radosti

U sastavu OŠ Stjepana Radića djeluju i dvije područne škole, jedna u Bijelom Viru, a druga u Mliništu i to za učenike od 1. do 4. razreda. Neki će se prisjetiti da su ove škole pohađali mnogobrojni učenici iz Bijelog Vira, Mliništa i veće okolice sve do 8. razreda. Preseljenje stanovništava u grad odrazilo se na broj učenika u ovim školama, a to ipak nije razlog da se naši mališani ne zabave i ne nauče kao oni u puno većim školama, a možda i još više. "Lijepo nam je ovdje jer se svi znamo i družimo. Mi smo kao jedna velika obitelj!“ uglas nam kažu učenici ovih škola.

Područnu školu Mlinište pohađaju učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole i ima ih ukupno 17 raspoređenih u 2 kombinirana razredna odjela koju vode učiteljice Josipa Jelčić (1. i 2. razred) i Ivanka Vuletić (3. i 4. razred).

Učiteljica Josipa se pohvalila sa svojih pet prvaša i to 5 dječaka: „Učenici su vedri, veseli, nasmijani, ali ponekad i živahni, kao i sva djeca. Već smo naučili tiskana slova i brojeve do 10. Sada se trudimo što bolje usvojiti čitanje, pisanje, računanje, a posebno se trudimo redovito učiti. Već smo sudjelovali i u školskim priredbama, iako uz malu tremu, ali ćemo se nastaviti truditi kako bi i nju pobijedili.“

Učiteljica Josipa s prvašima

Učenici PŠ Mlinište sa svojim učiteljicama

U Bijelom Viru smo zatekli učiteljicu Aniku Popovac, koja se nakon rodiljnog dopusta vratila u  svoj slatki razred koja čine 4 učenika i to 1 u prvom, 2 u drugom i 1 u četvrtom razredu „Kombinirani razredni odjel predstavlja malenu zajednicu gdje se isprepliću različite generacije djece te nastavni sadržaji koje učenici imaju priliku stalno ponavljati pa samim time i mogućnost bolje usvojiti.“, istaknula je učiteljica Anika.

Učenik prvoga razreda PŠ Bijeli Vir sa svojom bivšom učiteljicom Anđelkom Galov

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 2. 2014.