projekt UČIMO IZ ŽIVOTA, UČIMO VOLONTIRATI

Obilježavanje nacionalne kampanje

Hrvatska volontira u OŠ Stjepana Radića

Tijekom školske godine 2013./2014. učenici Osnovne škole Stjepana Radića sa svojim mentoricama profesoricama Ivanom Čarapinom i Nikolinom Vugdelijom su provodili projekt  „Učimo iz života!“. Projekt je prepoznala Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva i izabrala ga među 10 najinovativnijih volonterskih inicijativa učenika i učenica u osnovnim školama Republike Hrvatske, te nam dodijelili nagradu OTISAK SRCA.

piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

U sklopu projekta, učenici su u suradnji s Udrugom Otac Ante Gabrić sudjelovali u radionicama, provodili istraživanja, kolendavali, u suradnji sa Volonterskim centrom Udruge MI organizirali predavanja o volonterizmu za učenike osnovnih i srednjih škola Grada Metkovića, surađivali s medijima, izradili brošure i logo projekta, te kupnjom majica u Udruzi Debra pomogli djecu leptire.

Projekt se privodi kraju, a svečano predstavljanje bilo je u sklopu nacionalne kampanje „Hrvatska volontira“ u Osnovnoj školi Stjepana Radića u Metkoviću 22. svibnja 2014. godine. Svojom nazočnošću su korisnici različitih udruga, dogradonačelnica Katarina Ujdur, te djelatnici metkovskih škola su doprinijeli proslavi završetka našega projekta i promociji volonterstva kod djece i mladih.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 27. 5. 2014.