Muzejsko-edukativana akcija (BEZ) VEZE

Uspjeh naših učenika na nagradnom natječaju

Prirodoslovnog muzeja Metković

Učenici naše škole koji pohađaju dodatnu nastavu iz biologije pod vodstvom nastavnice Vesne Pavlović i članovi ekološke skupine nižih razreda s učiteljicom Žaklinom Marević sudjelovali su u nagradnom natječaju Prirodoslovnog muzeja Metković povodom obilježavanja Međunarodnog dana muzeja. Na temu natječaja Muzejske zbirke povezuju organizirana je muzejsko-edukativna  akcija nazvana (BEZ) VEZE čiji je cilj bio istražiti veze između Zbirke i okoline u kojoj je nastala.

piše Vesna Pavlović, nast. biologije i Žaklina Marević, uč razredne nastave

Nakon što smo posjetili Ornitološku zbirku  učenici su samoinicijativno izabrali pojedine životinje koje su kroz video uradak na trenutak oživjeli i osmislili priču opisujući njihov način života, mitologiju, narodne priče i bajke vezane za njih, brojnost u našoj Dolini nekad i sada, kao i odnos svih nas prema njima.

Nagrađeni učenici su Marko Pačić i Karlo Gašić za rad VUKOVI, Adrian Delija i Ivan Grgić  za rad ORLOVI i Karla Bebić i Mihaela Juračić za rad na temu GALEBOVI.

Učenici ekološke skupine nižih razreda imali su zanimljiv uradak o ptici KRALJIĆ.

Nakon posjeta Zbirci, snimili su fotografije, prikupili podatke o ptici, prošetali šumom u nadi da će pticu  čuti i vidjeti. No, loše vrijeme ih je spriječilo te su sami smislili pjesmu o pičici ( napisala: učenica Lidia Leticia Marin) i uglazbili je (Lana Parmać i Luka Jurković). Učenici Marko Planinić i Pavo Mijić pjesmu su repali! Svoj rad po etapama snimili su  i napravili video uradak.

Saznali smo da je na natječaj pristiglo mnogo radova i sretni smo da su među najuspješnijima bili upravo radovi naših učenika. Nagrađeni radovi  mogu se pogledati u Ornitološkoj zbirci.

Ravnateljice Ornitološke zbirke Ivane Baće učenicima  dodijelila je nagradu za Školu, a knjigama su nagrađene i voditeljice  skupina.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 6. 2014.

« Ožujak 2024 »