Naši učenici voloneri

DOBRO JE ČINITI DOBRO

Ovi su učenici ponos naše škole: Adrian Delija, Matej Mustapić, Karlo Gašić, Karla Bebić, Marko Pačić, Mihaela Juračić, Marijo Sušak, Ivan Grgić, Iris Pavlović i Ana Maslać jer su pokazali veliko srce i spremnost žrtvovati svoje vrijeme i trud kako bi pomogli drugima u nevolji. Zajednički smo sudjelovali u humanitarnoj akciji Gradskog društva CK Metković u prikupljanju pomoći za našu poplavljenu Slavoniju.

piše uč. biologije Vesna Pavlović, nast.

Sretni smo što smo jedan djelić sebe ugradili u tu veliku snagu hrvatskog naroda koja se pokaže najvećom baš u ovakvim teškim trenucima. Posebno bih istakla kako su se ovi učenici sami organizirali i ponudili pomoć djelatnicama Crvenog križa Metković od kojih su dobili pohvale za svoj trud i ponašanje tijekom same akcije. I ja kao njihova nastavnica ponosna sam na njih, posebno zbog toga što su izrazili spremnost i dalje sudjelovati u ovakvim aktivnostima.

Evo kakve su dojmove zabilježili naši učenici:

Karla Bebić,8.f

Previše sam se puta u životu požalila svojim roditeljima da mi svašta nedostaje, ne znajući zapravo što sve imam. Gledajući svoje vršnjake, koji su u ovoj vodenoj stihiji ostali bez svojih domova, prijatelja, neki čak i roditelja, ispunili su me osjećaji sažaljenja i tuge zbog tih ljudi. Potaknuta takvim scenama,odlučlila sam volontirati u Crvenom križu gdje su nas vodile teta Nela i Miranda i tako se priključiti još jednom u nizu naših nezaboravnih trenutaka slažući,razvrstavajući i prikupljajući sve ono što je ugroženima poplavom potrebno.

Karlo Gašić,8.f razred

Iskreno mi je žao ljudi koji su ostali bez ičega svoga , ne kuće (napravit će se) nego doma koji je ostao samo u sjećanjima. Cijeli prošli tjedan moji prijatelji i ja proveli smo u prostorijama Crvenog križa pomažući u razvrstavanju odjeće i namirnica i vjerujte mi, nitko od nas nije požalio. Jednostavno nismo mogli ni pomisliti kako je teško onim ljudima koje su zadesile poplave i to nam je cijelo vrijeme davalo snage. Drago mi je da se ljudi solidariziraju i žele pomoći. Još jednom smo dokazali da smo veliki u nevolji. Bravo Hrvatska!

Matej Mustapić,8.f razred

Pomažući, sjetio sam se riječi Majke Terezije: «Dobro koje činiš zaboravit će se sutra. Nije važno, čini dobro.»Ovih zadnjih tjedan dana su bili jedni od najboljih dana u mom životu. Jednostavno sam taj osjećaj kad znaš da si izdvojio svoje vrijeme kako bi pomogao drugome je dovoljna nagrada za sve što smo napravili.

Adrian Delija,8.f razred

Odlučio sam pomoći kada sam vidio na televiziji u kakvim su problemima ljudi na poplavljenom području. Svaka sitnica koju ja i moji prijatelji učinimo njima je velika. Bude li potrebno opet ću se uključiti u ovakve akcije jer volim pomagati drugima.

Marko Pačić, 8.d razred

Vidjevši sve strahote poplavljenih područja, nije mi puno trebalo da odlučim volontirati. I ljudi našeg kraja su iskusili zlu ćud vode, te su, potaknuti vlastitim iskustvima, pokazali veliko srce i humanitarni duh, te smo im svi mi na tome zahvalni.  Žalosno je što nas samo prirodne katastrofe mogu ujediniti, ali su naši ljudi još jednom dokazali jedinstvo i snagu dobre volje, onda kad je najpotrebnije. Ovo je za mene bilo još jedno od mnogih lijepih iskustava koje sam proživio s društvom iz  Crvenog križa, te sam mnogo naučio o pravim životnim vrijednostima jer sam shvatio da je pomaganje jedna od najvažnijih ljudskih osobina. Divno sam se proveo s nastavnicom Vesnom i prijateljima, a usput i učinio dobro djelo, te bih ovo opet ponovio kad bi dobio priliku. Nadam se da će se Slavonija oporaviti od ovog teškog razdoblja, te da će život ponovno teći prirodnim putem. Želim da ljudi ovom prilikom shvate da nas jedino jedinstvo i sloga mogu održati na životu, te ako pomažemo drugima, i drugi će pomagati nama kad nam bude potrebno. Bravo za cijelu Hrvatsku, ponosim se što sam bio dio ovog svega!

Iris Pavlović,8.f razred

Ovih dana, kao i cijela Hrvatska i mi smo odlučili pomoći poplavljenoj Slavoniji, ali ne samo njima već i svima kojima je pomoć potrebna. Nekoliko dana za redom, nastavnica Vesna Pavlović, moji prijatelji i ja išli smo u Crveni križ i svugdje gdje smo bili poslani. Iako smo se dosta umorili, ništa nam nije bilo teško, jer sve što nam je potrebno jest dobra volja i želja za pomoći drugome.

Ivan Grgić, 8.f razred

Kad sam na televiziji vidio strašne poplave i uplakane ljude koji su izgubili gotovo sve odlučio sam pomoći.Otišao sam s prijateljima u Crveni križ.Tamo smo pakirali, nosili, razvrstavali..., sve kako bi pomogli ljudima u Slavoniji.Nakon tih nekoliko iscrpnih dana nisam se osjećao nimalo umorno, dapače bio sam pun snage kao da me to odmorilo.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 6. 2014.