LINO VIŠEBOJAC U NAŠOJ ŠKOLI

LINO VIŠEBOJAC u našoj školi

U Gradskoj sportskoj dvorani 17. listopada 2014. godine s početkom u 11 sati održat će se tradicionalni sportski višeboj koji je ujedno i smotra dječje kreativnosti i rada, poznat kao LINO VIŠEBOJAC.  U osam uspješnih sezona uživali su osnovnoškolci u svim hrvatskim županijama te  se nekima od njih, koji su se iskazali kao najuspješniji, ostvarili i najljepši dječji sportski snovi, a naša će škola sudjelovati po prvi put.

Vođen idejom Zvonimira Bobana, legendarnog kapetana Vatrenih, da u jednom projektu spoji sport i kulturu, potiče kreativnost, stvaralaštvo i zdrav način života, promiče fair play i sportsko navijanje, stvoren je jedan od najuspješnijih sportskih projekata namijenjen onim najmlađima. Glavni organizator i sponzor su Sportske novosti i Podravka uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a cilj je poticati razvoj školskog sporta, razvijati sportske navike kod djece i promicati uljudno ponašanje i kulturno navijanje na stadionima i na ostalim sportskim događajima.

U svakoj školskoj godini održavaju se po 24 natjecanja u osnovnim školama te jedno finalno natjecanje (svibanja 2015.g.) na kojemu se okupljaju pobjednici sa školskih natjecanja nastojeći izboriti ostvarenje svog sportskog sna. Sudjeluju učenici od 1. do 8 razreda, s tim da se samo učenici viših razreda natječu za bodove. Učenici se bore za bodove u 4 sportske discipline (slobodna bacanja - košarka, sedmerci - rukomet, sedmerci- nogomet i skok udalj/štafeta), a učenici od 1. do 4. razreda sudjeluju u tri ekipne discipline (potezanje užeta, štafeta i skakanje u vrećama)

Osim natjecanja u sportu, svi se učenici mogu natjecati u sljedećim kategorijama:

- najbolji literarni rad s temom SVIJET PO MOM

- najbolja navijačka skupina

- najbolji transparent/transparent s najboljom porukom

- najbolja navijačka maska

Važno je dobro se pripremiti za ovu kulturno-sportsku manifestaciju, bodriti svoje prijatelje i razredne kolege na sportskim natjecanjima, i naravno, gromoglasno navijati uz himnu Lina višebojca čiji tekst glasi:

BUDI NAJBOLJI OD NAJBOLJIH

POKAŽI DA SI BORAC

LINO, LINI, LINO VIŠEBOJAC

MORAŠ BITI UPORAN

U TEBI SNAGA POSTOJI

PRIKLJUČI SE ZAJEDNO

JAČI SMO OD OSTALIH

LINO, LINO, LINO  VIŠEBOJAC

Sigurni smo da će gost iznenađenja (istaknuti hrvatski sportaš) doprinijeti veseloj atmosfreri i da ćete svi uživati u ovom zaista jedinstvenom sportskom događaju u Hrvatskoj. Nabrustite svoje dlanove, uvježbajte himnu i pokažite snagu OŠ Stjepana Radića.

Više informacija potražite na stranicama LINA VIŠEBOJCA www.lino.eu

Priloženi dokumenti:
Lino-visebojac-himna.mp3 (4.47 MB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 10. 2014.

« Ožujak 2024 »