Učenici posjetili dogradonačelnika Grmoju

U sklopu projekta Naši ljudi, naši putokazi učenice Tea Obšivač, Iva Vučković i Ana Putica s pedagoginjom Nikolinom Vugdelijom, svojom mentoricom, posjetile su dogradonačelnika Nikolu Grmoju i informirale ga o projektu na kojemu rade.

Učenice su iznijele problem želje za afirmacijom znamenitih osoba našega zavičaja, koje su snažno utjecale i na nacionalnu povijest, te su ga upitale o mogućnosti osnivanja muzeja poznatih osoba iz Metkovića. Dogradonačelnik Grmoja se složio s učenicama da je to izuzetno dobra ideja, ali, nažalost, smatra kako je teško ostvariva. Ministarstvo kulture, unatoč brojnim poznatim osobama iz Metkovića, vrlo vjerojatno ne bi podržalo projekt jer je financijski zahtjevan. Gospodin Grmoja smatra kako bi takav projekt bio sigurno zanimljiv našim sugrađanima, ali bi se uz dobru promidžbu mogla zaintersirati i šira  javnost.

Dogradonačelnik je pohvalio trud učenika OŠ Stjepana Radića i njihovih mentora oko afirmacije lika i djela znamenitih Metkovaca. Rekao je kako je upravo naša škola bila svojevrsni pokretač i gradskog programa obilježavanja 100-te obljetnice rođenja oca Ante Gabrića.

Učenice su se zahvalile dogradonačelniku Grmoji na vremenu koje je izdvojio za njih kao i na ugodnom razgovoru.

Ana Putica

objavio: Administrator   datum: 31. 3. 2015.

« Ožujak 2024 »