NATJECANJA

Učenička zadruga "Crveni ždral" osvojila 3. mjesto na Smotri učeničkih zadruga Dubrovačko-neretvanske županije

Na Smotri učeničkih zadruga Dubrovačko-neretvanske županije koja se  održala u Blatu 16. travnja 2015. godine sudjelovalo je pet učenica naše škole i to  Lana Bunoza, Marta Jurković, Petra Karan, Petra Obšivač i Marija Romić u pratnji voditeljice zadruge Ivane Šiljeg, ak. slikarice. Učenička zadruga „Crveni ždral“ predstavila je sekciju keramike.

Nakon uređenja prodajnog prostora i svečanog otvorenja izložbe slijedila je demonstracija praktičnog rada pred  Povjerenstvom i mnogobrojnim građanima koji su se okupili oko štandova. Učenica Lana Bunoza iz 7. d demonstrirala je oslikavanje gline nakon prvog paljenja, a učenica Petra Obšivač iz  6. f demonstrirala je modeliranje glinene posude i izradu teksture.

Prema zadanim kriterijima Povjerenstvo je ocjenjivalo pisano izvješće o zadruzi, aktivnosti učeničke zadruge, ekološke principe u proizvodnji, njegovanje baštine, poduzetništvo, estetski izgled izložbenog prostora, estetski izgled i uporabnu vrijednost proizvoda, vještinu izvođenja praktičnog rada i pisani rad s prikazanim postupkom proizvodnje.

Učenička zadruga „Crveni ždral“ osvojila je treće mjesto na Županijskoj smotri.

Po završetku natjecanja za učitelje i učenike bio je organiziran posjet Etnografskoj zbirci „Barilo“. Učenici su uživala u dobrodošlici domaćina i iscrpnim objašnjenjima izloženih predmeta, njihovoj svrsi i uporabnoj vrijednosti. Učenicima i učiteljima likovnih zadruga svakako je bilo najzanimljivije promatrati estetska rješenja raznih predmeta kao što su: odjeća, namještaj, posuđe, tkanja, itd., a učenike je najviše dojmila stara mašina za pisanje i posuda za tuš i pero koja se je koristila za pisanje.

Na povratku kući našlo se  vremena za sladoled i jednu lijepu šetnju u Korčuli. U večernjim satima, zadovoljni i malo umorni zadrugari su stigli su Metković.

FOTOGALERIJA (klikni na sličicu)

U fotogaleriji pogledajte uratke Učeničke zadruge "Crveni ždral", a u privitku pisani rad KERAMIKA s kojim su se naši zadrugari predstavili na Županijskoj smotri.

Priloženi dokumenti:
KERAMIKA-_UZ_Crveni_zdral.pdf (1.42 MB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 4. 2015.