Dani Dragutina Rucnera

Povodom obilježavanja Svjetskog dana biološke raznolikosti Javna ustanova za upavljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Dubrovačko-neretvanske županije u suradnji s Dubrovačko-neretvanskom županijom organizirala je stručni skup “Dani Dragutina Rucnera“ koji se održao 22. i 23. svibnja 2015. godine.

Dragutin Rucner bio je poznati ornitolog koji je svoj studij i znanstveni rad posvetio istraživanjima na području delte Neretve. Utemeljitelj je ornitološke zbirke.

Na stručnom skupu sudjelovali su učenici osnovnih škola na području delte Neretve. Deset učenika 7.c naše škole sa voditeljicom Natašom Jakišić posjetio je Pridoslovni muzej. Ravnateljica muzeja Ivana Baće upoznala je učenike s vrijednostima kraja u kojem žive. Nakon predavanja učenici su uz stručno vodstvo ovlaštenog prstenovača Zavoda za ornitologiju i članova Ornitološkog društva „Brkata sjenica“ sudjelovali  u prstenovanju ptica koje se obavilo u prstenovačkom kampu u blizini mjesta  Vid gdje je bila postavljena ornitološka mreža i ostala oprema potrebna za prstenovanje ptica.Učenici naše  škole već 4 godine aktualno surađuju sa društvom „Brkata sjenica“, tako da će se prilikom planiranja školskih aktivnosti uvrstiti edukativne radionice u školskim kurikulum,budući da Javna ustanova planira organizirati stručni skup „Dani Dragutina Rucnera“ svake godine. Za sudjelovanje u ovom projektu naši su učenici dobili zahvalnicu.

objavio: Administrator   datum: 25. 5. 2015.