LINO VIŠEBOJAC 2015.

LINO VIŠEBOJAC OPET U

NAŠEM GRADU I NAŠOJ ŠKOLI

S obzirom da je Škola u prošlogodišnjoj sezoni 2014./2015, proglašena najboljim domaćinom u Hrvatskoj sportsko-kulturne manifestacije Lino Višebojac i da je naš učenik Mateo Karan ujedno i najbolji višebojac Hrvatske, ove godine nam je pripala čast otvoriti novu sezonu 2015./2016. kao jedini sudionici iz Dubrovačko-neretvanske županije. U dogovoru s organizatorima (Podravka, Sportske novosti, MZOS) ova će se manifestacija održati u Gradskoj sportskoj dvorani, 16. listopada 2015. godine s početkom u 11 sati.

Lino višebojac osmišljen je radi poticanja školskog sporta, razvijanja sportskih navika kod učenika osnovnih škola te promocije njihovog kulturnog stvaralaštva.

Očekujemo da će se i ove godine samo natjecanje održati se u fantastičnoj navijačkoj atmosferi uz poštivanje svih pravila fair playa. Učenicima sportašima na terenu će se pridružiti istaknuti hrvatski sportaši  što daje posebnu draž cijelom događanju. Učenici će se natjecati u sportskim postignućima u trčanju, skoku u dalj, izvođenju slobodnih udaraca na gol, pogađanju košarkaških obruča, potezanju užeta i  štafetama. Sudjeluju učenici od 1. do 8 razreda, s tim da se samo učenici viših razreda natječu za bodove. Učenici se bore za bodove u 4 sportske discipline (slobodna bacanja - košarka, sedmerci - rukomet, sedmerci- nogomet i skok udalj/štafeta), a učenici od 1. do 4. razreda sudjeluju u tri ekipne discipline (potezanje užeta, štafeta i skakanje u vrećama).

Osim natjecanja u sportu, svi se učenici mogu natjecati u sljedećim kategorijama:

- najbolji literarni rad s temom SVIJET PO MOM

- najbolja navijačka skupina

- najbolji transparent/transparent s najboljom porukom

- najbolja navijačka maska

Sigurni smo da ćemo i ove godine uživati  u ovom zaista jedinstvenom sportskom događaju u Hrvatskoj. Još nam preostaje nabrustiti  dlanove, pripremiti navijačke rekvizite, uvježbajti himnu i pokazati zašto je  OŠ Stjepana Radića dobila najbolju ocjenu za organizaciju i navijačku atmosferu.

Himna Lina Višebojca:

BUDI NAJBOLJI OD NAJBOLJIH

POKAŽI DA SI BORAC

LINO, LINI, LINO VIŠEBOJAC

MORAŠ BITI UPORAN

U TEBI SNAGA POSTOJI

PRIKLJUČI SE ZAJEDNO

JAČI SMO OD OSTALIH

LINO, LINO, LINO  VIŠEBOJAC

Priloženi dokumenti:
Lino-visebojac-himna.mp3 (4.47 MB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 10. 2015.