IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI

Mali kreativci s učiteljicom Žaklinom u Prirodoslovnom muzeju

Suradnja izvannastavne skupine  Mali kreativaci koju vodi učiteljica Žaklina Marević s Prirodoslovnim muzejom u Metkoviću nastavlja se i u ovoj školskoj godini. Do sada su sudjelovali na nekoliko zanimljivih radionica i stekli nova iskustva koja će ovim najmlađim učenicima pomoći u razumijevanju prirodnih zakonitosti biljnog i životinjskog svijeta.

Prva radionica  pod nazivom "Kako napraviti hotel za kukce",  održana 3. listopada 2015.godine, prošla je u radnom i veselom ozračju. Predavanje o raznolikosti  koja nas okružuje i značenju kukaca  u prirodnoj raznolikosti održao je  gosp Dubravko Dender, djelatnik  Javne ustanove za upravljanje  zaštićenim područjima Dubrovačko-neretvanske županije. Hotele za kukce i ptice koje su izradili, učenici su ponijeli  na  svoje balkone i u dvorišta kako bi kukci i ptice pronašli sklonište u ovim hladnim jesenskim noćima. Bila je to ujedno i prva radionica u novom prostoru  Prirodoslovnog muzeja Metković.

Druga radionica pod nazivom "Izradimo skulpture od prirodnih materijala”, održana 17. listopada 2015. godine, imala je cilj  educirati najmlađe o prirodnoj održivosti raznolikosti. Učenici su  pravili skulpture od  šišaka, kestena, grančica, listova i niza drugih prirodnih materijala. Dio radova ponijeli su sa sobom, a neki su učenici svoje radove ostavili kao ukras u Prirodoslovnom muzeju.

Privlačnost muzejskog prostora i ljepote koje su u postavu muzeja, privukle su učenike i učiteljicu Žaklinu i na treću radionicu/predavanje  održano  24. listopada 2015. godine. Predavanje  o zaštićenoj vrsti ptice, Eji močvarici, bilo je učenicima vrlo zanimljivo, a u prilog tome govore i  radovi učenika koji su vrlo uspješno nacrtali pticu s mnogo detalja o kojima su čuli kroz predavanje i vidjeli u prikazanom  filmu.

Sigurni smo da su učenici motivirani i dalje sudjelovati  na radionicama Prirodoslovnog muzeja, a veselimo se unaprijed svakoj novoj suradnji.

izvori: fotografije preuzete s portala http://metkovic-news.com/

objavio: Ivana Čarapina   datum: 26. 10. 2015.