IZVANŠKOLSKE AKTIVNOSTI

Naši učenici ispred Prirodoslovnog muzeja  postavili božićne jaslice

U petak, 11. prosinca 2015. godine,  uz pratnju svojih učiteljica Žakline Marević, Ivane Popović, Ivone Vuice i Petre Veraje,   učenici 1. e, 3.c i 4.b razreda postavili su u vrtu Prirodoslovnog muzeja  jaslice. Uz  ravnateljicu Muzeja Ivanu Baće, i njene djelatnike, Dragicu Krmek i našeg umjetnika Tonija Sliškovića, koji su se i pokazali kao pravi domaćini i motivatori, učenici su uživali u ukrašavanju muzejskog vrta skulpturama od  prirodnih materijala za božićne jaslice  - donosi portal  http://metkovic-news.com.

Kreativne radionice su izvrstan način kvalitetnog provođenja slobodnog vremena putem kojih djeca imaju priliku raditi na jačanju pozitivne slike o sebi, povećanju samopouzdanja i ostvarenju vlastitih potencijala. Nizom radionica u Prirodoslovnom muzeju Metković nastoji se razvijati ekološka osviještenost djece, popularizirati zaštita prirode, educirati djecu o važnosti i očuvanju biološke raznolikosti, a istovremeno ih se uči  savladavanju  novih tehničkih vještina. Djeca su kroz igru iskazala svoju kreativnost, a uz malu pomoć u “dizajniranju” malih vrtova, kućica za kukce, hranilica za ptice ili u izradi ukrasa za jelu, odnosno figura za božićne jaslice  razvila su svoju kreativnost i želju da nauče nešto novo, a ove radionice  su ih potaknule da izađu van i uče u prirodi ali  je i čuvaju.

I na ovoj subotnjoj radionici u Muzeju zatekli smo puno nasmijanih i radosnih dječjih lica, učiteljicu Žaklinu Marević i muzejske suradnike Tonija Sliškovića i Dragicu Krmek. Pune ruke posla za prekrasno izrađene borove i adventske vijence, koje su djeca uz svoje kreativne mentore izradili u samo sat vremena.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 12. 2015.