BOŽIĆNA PRIREDBA 2015.

Betlehemsko svjetlo mira u našoj školi

Učenici i učitelji OŠ Stjepana Radića pripremili su božićnu priredbu 22. prosinca 2015. te su se zajedno veseli dolasku Božića i, naravno, dolasku zimskih praznika. Prije početka blagdanske čarolije božićne priredbe, u  školu je stiglo Betlehemsko svjetlo.

Svjetlo je simbol Isusova rođenja, a njegovim je rođenjem obećan mir svim ljudima dobre volje. Paljenje i dijeljenje Betlehemskoga svjetla podsjeća nas da ljudi žele i šire jedni drugima mir i dobro. U školu su ga donijeli Neretvanski gusari, naši mali izviđači, u pratnji predsjednice Školskoga odbora Ivane Čarapine, a  ravnateljica Božena Nikoletić je paljenjem svijeće u školu prenijela Betlehemsko svjetlo među razdragane učenike, učitelje i mnogobrojne posjetitelje priredbe te im se obratila riječima: „U borbi protiv tame ljudi su oduvijek palili vatre i težili pravim svjetlom osvijetliti svoje životne staze. U ovom predbožićnom zajedništvu uvijek tražimo pravo svjetlo i molimo Boga da u našim srcima upali svoje svjetlo koje je bljesnulo rođenjem Isusa.  Mali Isus ljudima nosi željenu nadu u bolje sutra. Božićno svjetlo simbol je radosti, mira, povjerenja, ljubavi i nade, a ponajviše nade. Upoznajmo ga, prenesimo ga na druge, naše bližnje. Širimo dalje pozitivne vrijednosti. Ali, ne smijemo zaboraviti, svjetlo treba ostati i u našim srcima i dušama.

Neka nam ovi blagdani budu blagdani nade, kako bismo jedni drugima mogli darivati dar božanske svjetlosti. Od srca Vam želim sretan i blagoslovljen Božić i zdravu i uspješnu novu godinu!“

Svečani blagdanski program vodile su učenice Ena Vidović i Elena Perdeda, a nastupali su:

Školski zbor voditeljice Andriane Kiridžije, prof.
Recitatorska skupina  od 1. do 4. razreda voditeljice Ivane Popović, dipl. uč.
Mala klapa voditeljice Aleksandra Lukić Skelić, uč. raz. nastave/mentorica
Recitatorska skupina na njemačkom jeziku od 5. do 8. razreda (voditeljice Danijele Vučine, prof.
Plesna skupina voditeljice Marijane Curić, uč. razredne nastave
Dramska skupina učenika 5. do 8. razreda voditeljice Ane Jogunice, prof.
Izvannastavna skupina iz engleskog jezika od 5. do 8. razreda voditeljice Julite Bakalar, prof./mentorica
Recitatori od 5. do 8. razreda voditeljice Ines Vukoja, prof.

Konferanca ju napisala nastavnica Ines Vukoja, prof., a koordinatorica priredbe je  voditeljica školskog KUD-a Ivana Sršen, mag prim. edukacije.

Svečana priredba završila je s blagdanskom čestitkom:

Dopustite da se Božić dogodi u vašim srcima, da se ljubav svaki dan rađa, jer Božić postaje vidljiv u svakoj ljubavi među ljudima! Neka vas prate ljubav i radost, nježnost i blagost, sreća i vedrina, osmijeh i toplina, a mi od srca želimo

SRETAN BOŽIĆ SVIMA!

POGLEDAJ FOTOGAELRIJU ! (Klikni na sličicu!)=

objavio: Ivana Čarapina   datum: 23. 12. 2015.