NASTAVA PRIRODE

IZRADA PIRAMIDE ZDRAVE PREHRANE

Govoreći o prehrani i pravilnim prehrambenim navikama na satu Prirode u 5. d, e i f razredu, učenici su spoznali koliko je zdrava i raznolika prehrana važna za očuvanje zdravlja. Na prijedlog nastavnice Vesne Pavlović odlučili su napraviti piramidu zdrave prehrane. Učenici su imali zadatak donijeti slike različitih namirnica koje su prema dobivenom predlošku zajednički razvrstali na pojedine skupine prema kategorijama na: žitarice i proizvodi od žitarica, voće i povrće, mlijeko i mliječne proizvode, meso, riba i jaja, masti i ulja i slatkiše. Razvrstane slike namirnica učenici su zalijepili na odgovarajuće  mjesto u piramidi zdrave prehrane tako da zadovolje  pravilnu zastupljenost  pojedinih namirnica  u prehrani i da uoče zašto su namirnice poredane baš tim redoslijedom.

Posebno je zanimljiva bila piramida koju je napravio otac učenice Petre Dragojević na koju su slagali donesene namirnice.

Na zabavan način učenici su puno naučili o namirnicama i hrani koju jedemo. Uložili su puno truda i pokazali interes za grupni rad, međusobno povjerenje, te kroz natjecateljski duh pokazali volju i želju da njihov rad bude što bolji.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 2. 2016.