DANI OCA ANTE GABRIĆA - Najava

OCU ANTI S LJUBAVLJU

OD OŠ STJEPANA RADIĆA

Prošle smo  godine svečano, onako kako je naš dobri otac Ante zaslužio, obilježili 100. obljetnicu njegovog rođenja, a tom smo prigodom tiskali i knjižicu NAŠ OTAC ANTE GABRIĆ u nakladi od 7 400 primjeraka. Ove se godine priključujemo obilježavanju kulturne manifestacije Dani oca Ante Gabrića koja se održava pod pokroviteljstvom Grada Metkovića, a  u kojoj sudjeluju obrazovne, kulturne, sportske i vjerske organizacije  koje su i ove godine pripremile šarolik i bogat program.

Čast nam je i zadovoljstvo sudjelovati u promicanju veličine ovog poznatog svjetskog i hrvatskog misionara i naše učenike poučavati o njegovom  životu, radu i veličini koja ga je dovela na korak do proglašenja blaženim. U sljedećem tjednu, od 22. do 26. veljače, u školi će se održati niz aktivnosti koje smo nazvali OCU ANTI S LJUBAVLJU!

Našu će školu opet zagrliti dobri duh našeg oca Ante Gabrića!

U nastavku pročitajte program događanja!

Ponedjeljak – petak, 22. – 26. veljače 2016.

OŠ Stjepana Radića Metković
„Ocu Anti s ljubavlju“– program likovnih i literarnih aktivnosti, izložbeni panoi, projekcije filmova o ocu Anti Gabriću, radijska emisija učenika o ocu Anti Gabriću, literarni natječaj „Najljepše pismo ocu Anti“.

Srednja škola Metković
„Mladi svome ocu Anti“- radionice (izrada rukotvorina s likom oca Ante i likovne radionice s izložbom), projekcije filmova o ocu Anti, glazbeni recitali, kviz „Od Neretve do Bengalije“, humanitarna prodaja radova učenika Srednje škole Metković za Zakladu oca Ante Gabrića.

Petak, 26. veljače 2016.

9,00 sati – dokumentarni film „Girđa korači“ u prostorijama Udruge „Otac Ante Gabrić“ s prigodnim programom učenika Srednje škole Metković
12,45 sati – predavanje „Religija, filozofija i jezik u životu oca Ante Gabrića“ u Gimnaziji Metković
18,00 sati – trodnevnica ocu Anti Gabriću – Crkva sv. Ilije
Sv. misu predvodi fra Petar Gulić. Poslije svete mise mladi župe izvest će scenski prikaz „Naš Ante Neretvanski“ autora Gorana Matića.

Subota, 27. veljače 2016.

10,00 – 13,00 sati – radionica (Upoznajmo drugi dom oca Ante Gabrića-Indija) u prostorijama Volonterskog centra Dobra
Predavanje o Indiji, predstavljanje i degustacija tradicionalnih jela Indije.
14,00 sati – start biciklijade u čast oca Ante Gabrića s Trga kralja Tomislava
Ruta biciklijade: Trg kralja Tomislava, Vladimira Nazora, crkva sv. Ilije, Paška Baburice, Fra Stanka Petrova – rodna kuća o. Ante Gabrića, Dubrovačka, Oca Ante Gabrića, A. G. Matoša, Kralja Zvonimira, Ante Starčevića,Don Radovana Jerkovića, Ivana Gundulića, Stjepana Radića, Lučki most, Andrije Hebranga, Zrinskih i Frankopana, Alojzija Stepinca, Zagrebačka – Pastoralni centar o. Ante Gabrića, Put Narone, Kneza Branimira, Lučki most, Stjepana Radića, Trg kralja Tomislava.Člankom 114. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, propisano je da vozači bicikla mlađi od 16 godina moraju za vrijeme vožnje na cesti na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu zaštitnu kacigu.
18,00 sati – trodnevnica ocu Anti Gabriću – Crkva sv. Ilije
Sv. misu predvodi vicepostulator sluge Božjega p.Ante Gabrića pater Antun Volenek.
19,00 sati –koncert povodom Dana oca Ante Gabrića Mješovitog zbora Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik i Mješovitog zbora IV. gimnazije Marko Marulić  Split – Crkva svetog Ilije
Humanitarna prodaje rukotvorina učenika Srednje škole Metković.

Nedjelja, 28. veljače 2016.

trodnevnica ocu Anti Gabriću – Crkva sv. Ilije
U sklopu trodnevnice ocu Anti Gabriću u crkvi sv.Ilije vicepostulator pater Antun Volenek predvodi sv. mise u 8 i 11 sati. Za vrijeme sv.mise u 9,30 mladi župe izvest će scenski prikaz „Naš Ante Neretvanski“ autora Gorana Matića.
19,30 sati – kazališna predstava „Preko reda“ / Metkovsko amatersko kazalište – Gradsko kulturno središte
Humanitarna prodaja knjižica „Naš otac Ante Gabrić“ Osnovne škole Stjepana Radića Metković i rukotvorina učenika Srednje škole Metković te izložba likovnih radova učenika Srednje škole Metković „Od Neretve do Bengalije“ – Atrij GKS-a.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 15. 2. 2016.