Projekt NEKA NAŠA ŠKOLA PROCVJETA

I SUBOTOM U ŠKOLU

Za neke školske aktivnosti radni tjedan od ponedjeljka do petka postaje  prekratak jer uz redoviti program učenici rado sudjeluju u različitim izvannastavnim aktivnostima i projektima. U subotu je tako u školskom holu uhvaćeno tridesetak učenika s učiteljicama Vesnom Pavlović, Žanom Marević  i Marijanom Kljusurić. Povod njihovog boravka u školi subotom, kad se većina njihovih vršnjaka odmara, naš je novi školski projekt NEKA NAŠA ŠKOLA PROCVJETA. U prvu fazu projekta uključene su ekološke skupine i Mali kreativci koje provode niz aktivnosti vezanih za uređenje okoliša te izrade hranilica za ptice. Ovaj put za izradu hranilica učiteljice su osmislile novu tehniku pa je tetrapak ambalaža pretvorena u izvrsne hranilice. Ukrašene cvijetnim motivima napravljenim decoupage tehnikom  hranilice izgledaju vrlo lijepo. Naši učenici često konzumiraju terapak ambalažu pa učiteljice planiraju napraviti posebne kutije u kojima će se ovakva ambalaža skupljati jer od njih planiraju izrađivati čestitke i posude za cvijeće.

Kad nam djeca žele subotom u školu, onda znači da se u školi rade vrlo lijepe i zanimljive stvari, a uskoro naš projekt kreće i s nekim novim aktivnostima koje s velikim nestrpljenjem očekujemo.

Stvarno nam je škola procvjetala!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 21. 2. 2016.