ŽUPANIJSKA NATJECANJA - TEHNIČKA KULTURA

OŠ Stjepana Radića NAJBOLJA;                Luka, Ivica, Mihovil i Ante novi županijski prvaci!

Malo je reći Postigli smo izvrstan rezultat!, a ako se poslužimo poznatom krilaticom legendarnog sportskog komentatora Mladena Delića Ljudi moji, je li to moguće!, vidimo da je itekako moguće. Na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture od 8 učenika, koliko ih je sudjelovalo iz OŠ Stjepana Radića, čak ih je 7 zauzelo prva tri mjesta. Da je ovo bilo natjecanje u znaku Metkovaca, govori podatak da su naši učenici zauzeli u različitim kategorijama četiri prva mjesta. Luka Popović, 5. b, Ivica Grbavac, 6. a, Mihovil Družijanić 7. a i Ante Šprlje, 7. a novi su županijski prvaci i naša metkovska fantastična četvorka. Da se učitelj prepoznaje po učenicima, stara je poslovica, a nastavnica tehničke kulture i informatike Marina Nikolić, prof. poznato je i priznato ime u zajednici učitelja tehničke kulture u cijeloj Hrvatskoj. Kontinuitet vrhunskih rezultata mnogobrojnih učenika koji sudjeluju svake godine na Državnom natjecanju, ali i mentorstvo učenicima koji su se okitili titulom državnog prvaka, s pravom nastavnicu Marinu stavljaju među najuspješnije mentore. U učenicima  Petru Blatančiću Vukoviću, Luki Popoviću, Ivici Grbavacu, Mihovilu Družijaniću, Nikola Pavloviću, Anti Šprlji, Mateji Pavlović i Roku Crnčeviću nastavnica Marina prepoznala je veliki potencijal, ambiciju, motiviranost i snažnu volju za radom, učenjem i zbog toga nisu izostali ni vrhunski rezultati.

U organizaciji Dubrovačko-neretvanske županije, a  uz pomoć Županijske zajednice tehničke kulture i OŠ Gruda, u dvorani OŠ Lapad održano je 58. natjecanje mladih tehničara.

Ovo vrlo zahtjevno natjecanje koje se sastoji od tri dijela, pisane provjere, izrade tehničke tvorevine te obrane rada, okupilo je 56 natjecatelja iz Dubrovnika. Konavala, Korčule, Pelješca, Ploča, Opuzena i Metkovića.

Učenici od 5. do 8. razreda natjecali su se u kategorijama: maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, strojarske konstrukcije, obrada materijala, elektrotehnika, elektronika, fotografija, robotsko spašavanje žrtve, te modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina.

Učenici OŠ Stjepana Radića postigli su sljedeće rezultate.

Luka Popović, 5. raz – fotografija – 1. mjesto

Ivica Grbavac, 6. raz. – graditeljstvo, 1. mjesto

Mihovil Družijanić 7. raz – obrada materijala 1. mjesto

Ante Šprlje 7. raz.- strojarske konstrukcije 1. mjesto

Petar Blatančić Vuković, 5. raz. – maketarstvo i modelarstvo – 2. mjesto

Nikola Pavlović 7. raz. – obrada materijala 2. mjesto

Roko Crnčević 7. raz – strojarske konstrukcije 3. mjesto

Matea Pavlović 6. raz. – fotografija 4. mjesto

S nestrpljenjem očekujemo Državno natjecanje iz tehničke kulture koje će se održati u Primoštenu od 30. ožujka do 1. travnja 2016. godine. Čestitamo učenicima i mentorima jer je njihov uspjeh velik uspjeh za OŠ Stjepana Radića i Metković.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 7. 3. 2016.

« Ožujak 2024 »