Projekt NEKA NAŠA PROCVJETA

Procvjetalo je cvijeće, a i naša škola

Likovne aktivnosti planirane ekološkim projektom NEKA NAŠA ŠKOLA PROCVJETA ostvaruju učenici od 5. do 8. razreda i učitelj likovne kulture Ante Leko, mag. art i prof. Aktivnost učenika i učitelja sastoji se u osmišljavanju i oslikavanju starih i dotrajalih posuda za cvijeće koje su izložene u školskom eksterijeru i interijeru, oslikavanju učionice Likovne kulture i školskih hodnika i stupova.  S obzirom na zainteresiranost i oduševljenje učenika ovakvim pristupom timskom radu u sklopu nastave Likovne kulture i izvannastavnih aktivnosti, u školi je zavladalo jedno vrlo lijepo ozračje zajedništva potaknutog kreativnim stvaranjem naših učenika.

U OŠ Stjepana Radića naglasak se stavlja na poticajno okruženje  s ciljem stvaranja školskog okruženja koje će na estetski dopadljiv način učenicima omogućiti ugodniji boravak u školskom interijeru i eksterijeru i potaknuti ih na očuvanje i brigu o svom okolišu. Učenici su pokazali veći interes i pažnju prema onome što sami aktivno stvaraju, oslikavaju i uređuju. Unutrašnji prostor, prema mišljenju učenika, iziskuje poboljšanje i obnovu, kako bi prostor u kojem borave odgovarao rezultatima i ugledu koje škola ima u užoj i široj lokalnoj zajednici.

S prvim procvjetalim narcisima u školskom vrtu, koje su učenici također posadili u sklopu projekta, procvjetala je i naša škola, a ako je vjerovati riječima učitelja Ante, onda je ovo samo jedan mali dio onoga što još planiraju napraviti. Jedva čekamo!

Pogledajte pod opširnije fotografije!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 3. 2016.