NASTAVA

Škola na travi

Francuski slikar Edouard Manet nazvao je svoju poznatu sliku Doručak na travi.  Kad smo vidjeli naše učenike i učiteljice, vesele i opuštene, kako uživaju u školskom vrtu, uvidjeli smo da je Škola na travi  pravi naziv za jedan lijepi doživljaj iz OŠ Stjepana Radića uhvaćen fotoaparatom.

Učiteljice prvih razreda Žana Marević i Aleksandra Lukić Skelić  iskoristile su pravi  proljetni dan i sat Likovne kulture umjesto u učionici zamijenili satom na travi. S obzirom da su učenici izrazili oduševljenje novosagrađenim hotelom za kukce koji su nedavno napravili učenici drugog razreda s učiteljicom Anom Barbir, učiteljice su prvašićima dale  zadatak da hotel i nacrtaju. Učenici su promatrajući hotel za kukce uočili novi oblik umjetničkog izražavanja, te povezujući svoja opažanja i doživljaje napravili svoj mali likovni izraz. Ugodno smješteni na mekoj travici i okupani toplim sunčanim zrakama učenici su zaista uživali.

Kako im se svidjelo imati nastavu na otvorenom, učiteljica Aleksandra je povela svoj razred u vrt i sljedeći dan. Ovi su učenici prvi put izrađivali samostalno lutke i uvježbali igrokaz POTRAGA ZA BLAGOM te su ga izveli preko sata Hrvatskog jezika u školskom parku.

I  neka nam netko kaže da je škola dosadna!

Pod OPŠIRNIJE pogledajte cijelu fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 4. 2016.