MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ PRVE POMOĆI

OŠ Stjepana Radića osvojila 2. mjesto na natjecanju iz PRVE POMOĆI

U organizaciji Crvenog križa iz Metkovića  u subotu 16. travnja 2016. godine u sportskoj dvorani Gimnazije Metković i Srednje škole Metković održano je Međužupanijsko natjecanje  podmlatka i mladeži Hrvatskog Crvenog križa na kojem su sudjelovale 23 ekipe učenika osnovnih i srednjih škola Dubrovačko-neretvanske i Splitsko-dalmatinske županije. Našu školu je pod vodstvom nastavnice Vesne Pavlović predstavljalo 6 učenika: Toni Žderić, 7.d, Petra Obšivač, 7.f, Lana Bačić, 7.f, Ema Vidović, 7.d, Stanka Tolj, 7.f i Katarina Pratežina, 7.e.  Nakon natjecanja koje se sastojalo od pismenog dijela i praktičnog dijela zbrinjavanja ozljeda, naši su učenici između 15 ekipa u kategoriji podmlatka zauzeli 2. mjesto. Za dobru natjecateljsku atmosferu i kao pripomoć u organizaciji i provedbi praktičnog dijela pripomogli su naši učenici Paula Raguž, Ana Putica, Stanko Šiljeg, Roko Ramić, Dora Arapović, Mirko Arapović i Rita Gabrić.

GD Crvenoga križa Metković, na čelu s ravnateljicom Nelom Orlović pobrinulo se da se organizacija održi na visokoj razini i da se svi natjecatelji u našeg gradu osjećaju dobrodošlo, a tome je svakako pripomogao posjet Arheološkom muzeju u Vidu i Prirodoslovnom muzeju u Metkoviću kao i matineja u metkovskoj diskoteci Coco Club. Našim učenicima i nastavnici Vesni čestitamo od srca  na osvojenom 2. mjestu, ali i na uloženom trudu i entuzijazmu kojom čuvaju našu dugogodišnju školsku tradiciju edukacije iz pružanja prve pomoći.

Pogledajte fotogaleriju pod OPŠIRNIJE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 18. 4. 2016.