ŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA

ZADRUGARI NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI

Smotra učeničkih zadruga Dubrovačko-neretvanske županije održala se 14. travnja 2016. godine u Blatu na Korčuli. I ove godine naša Učenička zadruga „Crveni ždral“ prezentirala je rad marljivih zadrugara.

Po dolasku u Blato i kratkog predaha slijedilo je užurbano postavljanje štanda. Zadruga je predstavila rad sekcije Keramika. Otvorenje smotre je počelo u 11 sati sa srdačnim pozdravima našeg domaćina ravnatelja OŠ Blato Tonćija Padovana, voditeljice podružnice HUUZ-a Dubrovačko-neretvanske županije Dijane Ančić i Ane Čeović,  više savjetnice u Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu, znanost i šport Slijedilo je ocjenjivanje Prosudbenog povjerenstva. Sastavnice vrednovanja Povjerenstva uključivale su ocjenjivanje: estetskog izgleda proizvoda i izložbenog prostora, estetsku i uporabnu vrijednost proizvoda, vještinu izvođenja praktičnoga rada, potpunost pisanih naputaka, pisano izvješće o radu zadruge, aktivnosti učeničke zadruge, inovacije i poduzetništvo, njegovanje baštine i ekološke principe u proizvodnji. Našu zadrugu su predstavljali učenici Lana Parmać, Ivan Šprlje, Lorena Perdeda i Martina Primorac. Lana je uz izložbeni štand naše zadruge demonstrirala modeliranje, a Martina slikanje.

Nakon zatvaranja Smotre i dodjele zahvalnica i priznanja, zadrugari su posjetili Svetište blažene Marije Propetog Isusa Petković. Domjenak i druženje zadrugara i voditelja organizirano je u OŠ Blato. Prije polaska kući zadrugari su imali vremena i za jednu lijepu šetnju u Korčuli.

Pogledajte cijelu fotogaleriju pod OPŠIRNIJE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 18. 4. 2016.