Natječaj PROLJEĆE NA NAŠIM VRATIMA

Priča o posebnim vratima

„Gle tko to cvjeta!“

Ovo je priča o jednoj sasvim običnoj školi, običnom razredu, običnim vratima iza koje se krije sve samo ne obični učenici. Jer oni su svoju školu, svoj razred i svoja vrata uspjeli pretvorili u najposebnije na svijetu.

Jednog lijepog i toplog proljetnoga dana odlučili smo naučiti sve karakteristike proljeća. Na pamet nam je pala ideja da u razredna vrata unesemo proljetni duh. Tako smo zajedno s asistenticama i učiteljicama malo po malo stvarali livadu, cvjetove, sunce i naravno naše fotografije.

Kad smo već bili pri kraju, učiteljica nam je predložila da bismo se mogli javiti na natječaj Školske knjige za najljepša vrata u Hrvatskoj. Moramo priznati da nam je srce zaigralo jer stvarno smo se potrudili napraviti lijepa vrata. Prijavili smo se na natječaj i polako počeli skupljati glasove na Facebooku.

Sutradan su nas već podržali svi prijatelji, a u par dana cijela škola, metkovske udruge i svi metkovski portali stali su iza nas i naše priče. Svi su se udružili, srca su nam kucala kao jedno, a najdragocjenije od svega bilo je osjetiti toliku ljubav. Nama više nije bila važna pobjeda. Mi smo pobijedili i prije proglašenja! Vidjeli smo koliko nas vole i prihvaćaju u našoj školi i u našem gradu.

Kao točka na i uslijedilo je i proglašenje pobjednika. Pobijedili smo! Našem veselju nije bilo kraja!

Da bismo se zahvalili svima na podršci i ljubavi, odlučili smo pozvati sve učitelje naše posebne škole u naš posebni razred. U sred slavlja ugodno su nas iznenadili predstavnici Školske knjige sa lijepim poklonima.

Želimo se zahvaliti našoj ravnateljici, svim učiteljima i učenicima, roditeljima i prijateljima na bezuvjetnoj ljubavi.

Hvala vam!

E, i da, uz vas je baš fora cvasti!

Vole vas vaši sasvim obični učenici

objavio: Ivana Čarapina   datum: 26. 4. 2016.