Akcija ČITAM, DAM, SRETAN SAM

Postali smo bogati darujući slikovnice i knjige!

OŠ Stjepana Radića  ove se godine povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga, a u okviru nacionalne kampanje poticanja čitanja „Čitaj mi“, uključila u akciju "Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđa srca obraduj!" Naši su se učenici od 1. do 8. razreda, iz matične i 2 područne škole u Bijelom Viru i Mliništu, rado odazvali pozivu da svoje dobro očuvane slikovnice i/ili knjige daruju svojim vršnjacima smještenim na odjelima bolnica, domovima, dječjim vrtićima i sl.

U veljači, mjesecu ljubavi i darivanja,  započeli smo akciju prikupljanja knjiga, a u travnju, mjesecu posvećenom knjigama, te su knjige razveselile one kojima su bile namijenjene. Naime, voditeljice akcije, logopedinja Aninka Mateljak i knjižničarka Ivana Čarapina, dio su knjiga odnijele u Dječji vrtić Metković te tako obradovale mnogobrojne mališane slikovnicama. Druga polovica prikupljenih slikovnica i knjiga  proslijeđena je u Opću bolnicu Dubrovnik na dječji odjel. Prikupljeno je  321 slikovnica i knjiga i svaka nosi oznaku da je poklanjaju učenici OŠ Stjepana Radića.  Svaka ova prikupljena slikovnica i knjiga nosi još jedan puno važniji pečat: Nesebično i s ljubavlju su darovane iz ruke jednog djeteta u ruke drugog da zabave, odmore i nadahnjuju sve one koji ih budu čitali.

Akciju su podržale ravnateljica OŠ Stjepana Radića Božena Nikoletić, prof., ravnateljica Dječjeg vrtića Metković Mira Penavić, prof.  i voditeljica dječjeg odjela Opće bolnice Dubrovnik mr. sc. Marija Radonić, dr. med., specijalist pedijatrije.

Pogledajte ostale fotografije pod OPŠIRNIJE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 30. 4. 2016.

« Ožujak 2024 »