RADIONICA

RASPJEVANI  SLAVUJI

Na poziv Udruge cerebralne i dječje paralize doline Neretve „Leptirići“ da sudjelujemo na glazbenoj radionici odazvali smo se s velikom radošću. Sa učiteljicama Antonelom Markotić i Anđelkom Medak uz pomoć naših asistentica prošetali smo gradom do Udruge.

U srijedu, 1. lipnja 2016. svjetski poznati  tenor Stijepo Gleđ Markos sa suprugom Jelenom direktoricom festivala „Sentimento“ i glazbeni pedagog prof. Nigel Osborne održali su glazbenu radionicu za djecu s teškoćama u razvoju, roditelje i terapeute. Djeca su uz podršku prof. Osbornea i gosp. Gleđa  razgovarala o osjećajima, a zatim su te svoje misli pretočili u skladbu koju će izvesti poznati umjetnici na središnjem koncertu Festivala Sentimento 21. lipnja ispred dubrovačke katedrale. Festival Sentimento je nastao kao želja tenora Stjepa Gleđa Markosa da glazbu upotrijebi kao sredstvo za nešto veliko i plemenito jer glazba sama po sebi nema snagu ako ona ne prenosi neki teret. Njegova želja je to bude teret ljubavi jer velika ljubav se prenosi kroz glazbu od čovjeka do čovjeka.

Zahvaljujemo  se djelatnicima iz udruge „Leptirići“  na pozivu i veselimo se budućoj suradnji.

Pogledajte ostale fotografije klikom na OPŠIRNIJE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 7. 6. 2016.