Prijam učenika u prvi razred

DOBRO NAM DOŠLI DRAGI PRVAŠIĆI!

Polazak u prvi razred osnovne škole velik je događaj za cijelu obitelj: u prvom redu za budućeg đaka, ali i njegove roditelje te članove šire obitelji. Na neki je način to prvi veliki korak na putu k zrelosti, onaj u kojem se potvrđuje sav trud, ali i pažnja i ljubav koji su do tog trenutka uloženi u odgoj djeteta. Dijete se mora prilagoditi novim pravilima ponašanja; sjediti na jednom mjestu duže vrijeme, pratiti aktivnost do kraja, doći na početak nastave, a njegova sposobnost učenja i izvršavanja zadataka stalno se procjenjuju.

Za svakog je učenika prvog razreda OŠ Stjepana Radića petak, 2. rujna 2016. godine bio vrlo uzbudljiv i zanimljiv dan.  Sve su riječi i aktivnosti toga dan bile usmjerene na dolazak prvašića. Za njih je priređen prigodan doček i priredba koju su pripremili stariji učenici naše škole s učiteljicama Žanom Marević, Dajanom  Marinović, Marijanom Curić, Sandrom Šutalo i Valentinom Crnčević. Upoznali su školu, ravnateljicu Boženu Nikoletić i naravno svoje drage učiteljice koje su svojim novim učenicima i njihovim roditeljima zaželjele toplu dobrodošlicu.  Ukupno 110 učenika raspoređenih u 5 razrednih odjela u ponedjeljak sjeda u klupe i kreće u avanturu sa svojim dragim pratiteljicama i učiteljicama Josipom Đerek (zamj. Marija Ketini) 1.a, Ivonom Vuicom, 1.b, Anđelkom Medak, 1.c, Marijanom Curić, 1.d i Valentinom Crnčević, 1.e.

Želimo im puno uspjeha, nezaboravnih trenutaka i srdačnu dobrodošlicu u našu veliku školsku obitelj.

Pogledajte fotogaleriju klikom na ikonu .

objavio: Ivana Čarapina   datum: 3. 9. 2016.