IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI

Naši šahisti uspješni na Kadetskom prvenstvu u  Čapljini

U organizaciji šahovskog kluba Čapljina 20. studenog 2016. godine održano je kadetsko prvenstvo u šahu pod nazivom  „Otvoreno prvenstvo grada Čapljine“.

Na turniru su sudjelovala po četiri najbolja učenika iz Mostara, Čitluka, Čapljine, Ploča i Metkovića podjeljeni u četiri kategorije  od deset, dvanaest, četrnaest i šesnaest godina. Igralo se 7 kola, 15 minuta  po igraču, s ukupno 24 prijavljena igrača. Pobjednik u kategoriji do 10 godina kao i ukupni pobjednik turnira je Tino Zrno iz Mostara s osvojenih 6 bodova, dok je Jakov Šiljeg  iz Metkovića zauzeo 5.  odnosno 17. ukupno mjesto. Pobjednik u kategoriji do 12 godina je Patrik Petrović iz Ploča, dok je naš Marin Kljusurić zauzeo 4., odnosno 8. ukupno mjesto, a Dominik Blaž Bakalar, također učenik naše škole, zauzeo je 5., odnosno 10. ukupno mjesto. U kategoriji do 12 godina nastupila je naša učenica, Valentina Šutalo koja je zauzela 9., odnosno 15. ukupno mjesto. Pohvaljujemo naše mlade šahiste Jakova, Marina, Dominika Blaža i Valentinu jer su tijekom četverosatnog trajanja turnira uspjeli održati koncentraciju i poštovati sva pravila ponašanja. Pokrovitelj  ovoga turnira bio je gradonačelnik grada Čapljine uz podršku mnogobrojnih sponzora. Za voditelja i učenike ovo je bilo još jedno lijepo druženje i izazov, ali i potvrda da je šah prerastao u vrlo zanimljiv hobi.