Pridruži se, volontiraj i sudjeluj!

20 dana dobrote 1.d razreda

Ovoga prosinca učenici 1.d razreda s učiteljicom Marijanom Curić uključili su se u hvalevrijednu e Twinning aktivnost Udruge Zvono pod nazivom 20 dana dobrote, a koja se provodi u došašću. Cilj je projekta osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni, uočiti da svi nemaju jednake mogućnosti i da i mala "kap čini rijeku" pozitivnih aktivnosti.

"Pridruži se, volontiraj i sudjeluj" moto je svih aktivnosti 20 dana dobrote.  Na ovaj način sami kreiramo ciljeve projekta za svoju zajednicu, a evo što je 1.d napravio u ovome tjednu.

1. Skupljamo novac za djecu Afrike (Kenija). Ova akcija se provodi u cijeloj školi, a dio je projekta Velika srca za mali dom. Akcija još nije završena, ali roditelji sudjeluju u davanju priloga. Zauzvrat će svako dijete koje sudjeluje u darivanju dobiti narukvicu

2. U bilježnicu smo pisali lijepe riječi i rečenice za mamu, tatu, brata, sestru...učenici su ponijeli kući i razveselili roditelje.

3. Istraživali smo putem interneta, iz časopisa, knjiga važnost zdrave prehrane i važnost brige za zdravlje. Ne možemo pomoći drugima, ako najprije ne pomognemo sebi samima.  Neki su učenici napravili crteže u bilježnici te priložili neke novinske članke.

4. Učenici su s roditeljima došli na Večer matematike. Radili smo radionicu 2D u 3D. Pomoću plastičnih dijelova koristeći pripremljeni listić provjeravali su može li se od ponuđene mreže složiti kocka; slagali smo piramidu na više načina te smo gradili tijela po želji. Osim naše radionice učenici su obilazili i druge radionice te uživali u raznim matematičkim igrama te na taj način upoznavali matematiku kao zanimljiv i zabavan predmet.

5. Posjetili smo Udrugu za cerebralnu i dječju paralizu doline Neretve "Leptirići" u Metkoviću te sudjelovali u radionici koju su predvodile fizioterapeutkinja Mira Kaleb i Ivana Nikolac, osoba s invaliditetom, član Udruge. Pričala je učenicima o svom životu, što može činiti sama, a za što joj je potrebna pomoć. Pokazala im je kako upravlja svojim kolicima. Učenici u joj postavljali pitanja na koja im je odgovorila. Fizioterapeutkinja je učenicima pokazala prostorije u kojima se radi s bolesnom djecom te objasnila što ona radi s oboljelima i na koji način. Učenici su im zapjevali dvije božićne pjesme.

O aktivnostima naših učenika možete pročitati na stranicama Udruge Leptirići i ovdje, a  slatki videouradak klikom na ovdje.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 5. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »