HUMANITARNA AKCIJA: Africi s ljubavlju

VELIKO SRCE OŠ STJEPANA RADIĆA ZA MALI DOM

"Nije važno činiti velike stvari, već male stvari s velikim srcem.“ Majka Tereza

Puno toga možemo napisati da bismo opisali Osnovnu školu Stjepana Radića, ali sigurno će se između redaka vrlo jasno iščitati to koliko veliko srce ima naša škola. Između ostaloga, svoje veliko srce pokazali smo ovoga Božića i sirotištu Mali dom u selu Subukia u Keniji.

Početkom ove školske godine pridružili smo se projektu „Africi s ljubavlju: Velika srca za Mali dom“ kojeg je pokrenuo United World College iz Mostara. Jedna od aktivnosti je i kupnja narukvica prijateljstva koje izrađuju djeca u sirotištu u suradnji s lokalnim stanovništvom. Svaka ova narukvica pretvorit će se u sigurnu hranu za sirotište i školu Sv. Franje, školski pribor, lijekove za malariju, mrežice protiv komaraca i novu školu u selu.

Naši učenici i učitelji su oduševljeno odlučili pomoći Malom domu kupnjom velikog broja narukvica. A mi? Što smo mi dobili? Dobili smo puno malih prijatelja, puno šarenih podsjetnika u obliku narukvice na to što prijateljstvo znači, dobili smo ispunjena srca i posebni razlog više za radost u ovo predbožićno vrijeme.

Saznajte više o Malom domu i o tome kako možete i vi naručiti svoje narukvice na njihovoj službenoj stranici www.malidom.com, jer „ove stranice pričat će vam o životu odbačene i bolesne djece u sirotištu Mali dom,  organiziranju škole za siromašnu djecu u afričkoj divljini,  klinici bez doktora,  životu bez puteva,  najveselijim misama uz udaranje bubnjeva i poskakivanje drvenih crkava“.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 21. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »