20 DANA DOBROTE - Projekt 1. d razreda

Završili smo projekt, ali nastavljamo širiti dobrotu

Učenici 1. d razreda sa svojom učiteljicom Marijanom Curić  ovoga su došašća provodili eTwinning  projekt  Udruge Zvono  20 dana dobrote  u trajanju od 28. studenoga do 23. prosinca 2o16. g.

Na stranici naše škole, na facebook stranici projekta kao i na  eTwinning platformi  objavljene su  projektne aktivnosti  i  svi rezultati  rada naših prvaša .

Učenici su radosno pristupali projektnim aktivnostima uz poticaj i podršku svojih roditelja koji su također dali svoj doprinos. Zrnca dobrote su nas zbližila, oplemenila i dočarala blagdansko ozračje u našim srcima. Osvijestili smo koliko je važno misliti na svoje bližnje pa i one koje ne poznajemo i pomagati potrebitima. - tvrde učenici s učiteljicom

Čestitamo učenicima na sudjelovanju u projektnim aktivnostima i njihovim roditeljima na suradnji te Udruzi hrvatskih učitelja Zvono i autorici projekta učiteljici Sandri Vuk na projektnoj ideji koja je povezala puno učenika i učitelja diljem naše domovine kroz iste i slične aktivnosti.

Piše Marijana Curić, uč. razredne nastave

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte pregled 4. tjedna provođenja projekta!

U posljednjem tjednu došašća  imali  smo ove aktivnosti:

• Dan društvenih igaraIgrali smo Tombolu. Lijepo smo se zabavili, opustili i čitali brojeve čak do 100
  • Darovali smo hranu i novac za Caritas u Metkoviću - Zauzvrat smo od Caritasa dobili gumene narukvice u raznim bojama. Počastili su nas bombonima. Lijepo je pomagati drugima.
  • Dan božićnih bojankiCrtali smo božićne i novogodišnje  motive na satu Likovne kulture. Prethodno smo razgovarali o tome što bi sve moglo biti božićni i novogodišnji motiv, a nakon toga su učenici po svojoj želji izabrali što će nacrtati u tehnici flomasteri u boji. Učeničkim radovima ukrasili smo razredni pano.
  • Pjevanje božićnih pjesama djelatnicima škole - Čestitanje  učiteljima u zbornici škole; tijekom velikog odmora učenici su zapjevali nekoliko prigodnih pjesama učiteljima uz instrumentalnu pratnju učenica petih razreda (Klara Pivac, Lorena Perdeda i Marta  Šešelj) koje su pratile učenike  na mandolinama i na gitari. Učenici su sretni što su dali svoj doprinos blagdanskom ozračju unutar škole.  Dio ugođaja možete pogledati OVDJE.
  • Pospremam svoju sobu, pomažem u kućnim poslovima svojim roditeljima - Učenica Iva Maslać poslala je fotografije i kratki video kojima prikazuje blagdanske  aktivnosti u   svojoj   obitelji; kićenje bora i pravljenje kolača.

Prva aktivnost u našem planu bila je prikupljanje novaca za djecu Afrike (Kenija) kroz projekt Velika srca za mali dom čiji je koordinator uč. eng. jezika Tomislav Tomić. Učenici 1. d razreda prikupili su 425, 00 kn, a na razini cijele škole prikupljeno je oko 15 000, 00 kn. Zauzvrat smo iz Afrike dobili kožne narukvice. Učenici su bili radosni.

Naše projektne aktivnosti i aktivnosti drugih škola sudionica u projektu možete pogledati  na facebook stranici projekta, na mrežnoj stranici projekta  koju vode učiteljice Željka, Sandra i Snježana, a učitelji registrirani na stranice eTwinning mogu rezultate našeg rada vidjeti i na toj platformi, a objavljuje ih voditeljica projekta 20 dana dobrote za OŠ Stjepana Radića učiteljica Marijana Curić.

Pregled svih aktivnosti možete pogledati u privitku, a možete i poslušati radijsku emisiju s  učenicima i učiteljicom Marijanom koja se emitirala u emisiji Školski mozaik na radijskoj postaji RADIO NARONA.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 11. 1. 2017.