22. Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Ekipe učenika OŠ Stjepana Radića osvojile 1. i 2. mjesto

«Ne moraš biti super heroj da bi spasio nečiji život» (IFRC)

U Srednjoj školi Metković, u subotu 10. ožujka 2018. održano je natjecanje Mladih Hrvatskog Crvenog križa  u organizaciji GDCK Metković. Cilj natjecanja je motivirati mlade ljude za humanitarno djelovanje u zajednici i razvijanje osjećaja solidarnosti. Kao i svake godine na natjecanju se ocjenjivalo znanje o pokretu Crvenog križa (teoretski dio) i vještine pružanja prve pomoći (praktičan dio). U kategoriji podmlatka (osnovna škola) nastupile su dvije ekipe iz OŠ Stjepana Radića i jedna ekipa iz OŠ Kula Norinska. Kao volonteri u organizaciji natjecanja sudjelovale su učenice iz naše škole koje su bile prošlogodišnje natjecateljice Maria-Kristina Majčica, 8. d, Antea Prnjić, 8. d, Klara Šešelj, 8. e i Iva Jelčić, 8. e razred.

Članovi povjerenstva za ispravljanje testova djelovalo je u sastavu Aninka Mateljak, Marijana Kljusurić, Vesna Pavlović i Vera Modrić. Sudci u praktičnom dijelu natjecanja bili su dr. Stanka Buljubašić, Nela Orlović i Miranda Hajny.

Učenici naše škole postigli su odličan rezultat i osvojili prvo i drugo mjesto. Pokazali su zavidno znanje u praktičnom dijelu natjecanja za što su osim bodova dobili i pohvale dr. Stanke Buljubašić .

Rezultati natjecanja:

1.mjesto ALPHE –OŠ Stjepana Radića

učenici: Josipa Barbir, 7. d, Josip Stipe Bebić, 7. d, Karmen Mandić, 7. d, Lana Parmać, 7. d, Katarina Vidović,7 . d i Roko Zeljić, 7. d

mentorica: Vesna Pavlović, nast.

2.mjesto SUPER HEROJI-OŠ Stjepana Radića

učenici: Domagoj Grejić, 7. d, Iva Mijić, 7. d, Pavo Mijić, 7. e, Lukas Prizmić, 7. d, Mara Veraja, 7. d, i Mihaela Sulić, 7. e

mentorica: Vesna Pavlović, nast.

Prvoplasirana ekipa ALPHE stekla je pravo nastupa na međužupanijskom natjecanju Mladih Hrvatskog Crvenog križa koje će se održati na Korčuli 14. travnja 2018.godine. Svi sudionici natjecanja pokazali su svim mladima kako je Crveni križ  mjesto gdje mladi ljudi mogu pokazati svoju spremnost i uključiti se u aktivno  sudjelovanje u društvenoj zajednici.

Piše uč. biologije Vesna Pavlović, nast.

Pogledajte fotogaleriju klikom na OPŠIRNIJE.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 3. 2018.