ŽUPANIJSKO NATJECANJE U KROSU

Naša  škola osvojila PRVO mjesto

Na županijskom natjecanju u krosu održanom u Dubrovniku na Gradskom nogometnom stadionu Lapad  7. studenoga 2013. naša je ekipa učenika iz Školskog športskog kluba „Predolac“ osvojila 1. mjesto nakon ukupnog zbroja bodova.

Natjecanje je okupilo ekipe učenika iz školskih športskih kljubova iz cijele Dubrovačko-neretvanske županije. Ove je godine ekipa učenika naše pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Zdravka Kurana osvojila 1. mjesto  i iza sebe ostavila favorite natjecanja. U pobjedničoj  ekipi su bili učenici DUJE MARUŠIĆ (8.a ), BOŠKO ŠUTALO (8.a ), MATEO ĆOPO (8.c ) i ZVONKO JURKOVIĆ (7.f)

Brzonogim momcima i njihovom treneru Zdravki čestitamo na uspjehu kojeg smo dugo čekali.

Jeste li znali?

Kros trčanje je jedna od trkačkih disciplina atletike. To je trčanje u prirodi, na terenu, koji nije posebno pripremljen za trčanje. Kros se trči po šumama, livadama, planinama, a ne po ulicama kao kod maratona ili atletskoj stazi kao kod svih drugih trkačkih disciplina. Zbog toga je i što se tiče motorike i koordinacije teži, te traži pored visoke kondicije i dobru sposobnost ravnoteže i reakcije. Prva trka je održana 1837. godine u Engleskoj,a kros je bio i olimpijska disciplina. U međuvremenu kros se promijenio, organizatori su reorganizirali utrke kako bi gledatelji što udobnije mogli pratiiti  natjecanje. Danas se veliki broj utrka održava na hipodromima ili igralištima. Suvremni kros se definira kao atletska disciplina trčanja kroz prirodu po raznovrsnim i relativno lakšim terenima.

Kros je danas izgubio svoje originalno značenje. CROSS-COUNTRY znači presijecati livade, imanja, sela, šume,itd. Suvremeni kros ništa ne presijeca, već se trči po jasno određenim i dobro pripremljenim stazama.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 10. 11. 2013.