JEDEM VOĆE, MISLIM ZDRAVO

Pod pokroviteljstvom Europske unije, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva zdravstva, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te Poljoprivredne savjetodavne službe, od školske godine 2013./2014. u našoj školi se primjenjuje Shema školskog voća. Naime, Shema školskog voća je projekt Europske unije usmjeren prema usvajanju dobrih prehrambenih navika djece od najranije dobi, koje utječu na kvalitetu života, te prema borbi protiv debljine uzrokovane, prije svega, lošim prehrambenim navikama.

piše pedagoginja Sara Petrov, mag. pedagogije

U sklopu projekta, u našoj školi je u četvrtak, 23. siječnja 2014. godine započela provedba predavanja pod sloganom „Jedem voće, mislim zdravo“. Predavanja je proveo gosp. Ante Mijić, dipl. ing. agr. iz Poljoprivredno savjetodavne službe, koja prema Nacionalnom programu za provedbu Sheme školskog voća ima ulogu nositelja tijela nadležnog za komunikaciju, odnosno informiranje učenika, nastavnika, roditelja i šire javnosti o značaju ovog projekta. Inženjer Mijić je upozorio kako je važno oblikovati prehrambene navike i ograničiti unos hrane s visokim stupnjem masti, šećera i soli. Učenicima je bilo vrlo zanimljivo i aktivno su sudjelovali pri nabrajanju voća i povrća. Također su se upoznali sa korisnim i štetnim kukcima u voćnjaku. Ciljanu skupinu čine učenici nižih razreda koji jednom tjedno dobivaju obrok svježeg voća u Školi.

Provedbu predavanja  koordiniraju pedagoginje Petrov i Vugdelija.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 30. 1. 2014.

« Ožujak 2024 »