NATJECANJA

Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Dana 15. ožujka 2014. godine u prostorijama GD CK Metković održano je natjecanje mladih HCK-a u provjeri znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima i provjeri znanja i vještina iz pružanja prve pomoći. Cilj natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje u zajednici i popularizirati doktrinu pružanja prve pomoći među mlađom populacijom.

piše uč. biologije Vesna Pavlović, nast.

U natjecanju su sudjelovale dvije ekipe iz naše škole u kategoriji podmlatka. Više znanja i spretnosti  pokazala je ekipa u sastavu: Ana Maslać, Mihaela Juračić, Karlo Gašić, Iris Pavlović i Matej Mustapić.

U drugoj ekipi bili su učenici: Mario Sušak, Karla Bebić, Marko Pačić, Ivan Grgić i Adrian Delija.

Mentorica učenicima: Vesna Pavlović, uč.biologije

Zahvaljujemo se na organizaciji natjecanja gosp. Neli Orlović i gosp. Mirandi Harni. Svi sudionici natjecanja dobili su na poklon majicu i pohvalnicu HCK-a. Pobjednička ekipa stekle je pravo nastupa na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u Pločama 5. travnja 2014.

Nakon natjecanja druženje je nastavljeno u pizzeriji Milano uz pizzu i colu.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 18. 3. 2014.