ŠKOLSKA PRIREDBA

Svjetski dan pjesništva

Na prvi dan proljeća  obilježavamo Svjetski dan pjesništva, ali i početak Goranovog proljeća najveće pjesničke manifestacije u Hrvatskoj koja svake godine započinje na rođendan Ivana Gorana Kovačića u njegovom rodnom Lukovdolu u Gorskom Kotaru. UNESCO je proglasio Svjetski dan pjesništva 21. ožujka 1999. godine s ciljem promoviranja čitanja, pisanja, objavljivanja i poučavanja poezije diljem svijeta. Povodom toga učenici i učitelji pripremili su školsku preiredbu  za sve one koji vole čitati i slušati pjesme, ali i sve one koji se raduju proljeću.

"Proljetno sunce nas je obasjalo, izmamilo nam osmijehe na lica, ugrijalo nam srca i zato smo poželjeli zahvaliti proljeću pjesmama, igrokazom i recitacijama koje smo marljivo pripremali sa svojim nastavnicima. " istaknuli su na početku priredbe voditelji  programa Ana Putica i Nikola Tomić.

U bogatom programu sudjelovali su:

- zbor učenika 4.a,4.b, 4.d i 4.e (voditeljica Andriana Kiridžija, prof.)

- recitacija: Leona Medak, Ema Udženija, Mladen Jurković, Stipe Krešić, Nadia Pokrajac, Kristina Šutalo (voditeljica Ivana Popović, dipl. uč. )

- recitacija: Marijata Kežić (voditeljica Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.)

- reperi: Veselko Sprčić i Marin Dadić (voditeljica Marija Mijić, prof.)

- recitacija: Anamarija Anković (voditelj Dragan Sršen, nast.)

- recitacija:  Lea Tomas (voditeljica Aleksandra Lukić-Skelić, uč.)

- dječja klapa:  Mala Klapa (Vinka Mustapić, Mihaela Sulić, Karmen Mandić, Marta Tomić, Ena Mijić, Iva Mijić, Katarina Vidović, Lea Tomas) (vodteljica Aleksandra Lukić-Skelić, uč.)

- lutkari (Petar Bubalo, Gabrijel Gluščević, Veronika Brečić, Eva Puljević, Lucija Milan, Lucija Bebić,  Patricija Marković, Iva Obrvan, Martina Družijanić, Martina Ilić, Maja Milolaža, Ana Bokan, Ivan  Popović, Ivan Obrvan, Lovre Galov, Lea Erceg) (voditeljice Ivona Vuica, dipl. uč. i Nada Šunjić, dipl. uč)

- scenografija: Ante Leko, mag.

- konferansa: Ines Vukoja, prof.

- kordinatorica priredbe: Aleksandra Lukić -Skelić, uč.

Unatoč službenom nadnevku početka proljeća, 21. ožujka, koji je upisan u naše kalendare pa i u školske udžbenike i pamćenje generacija učenika, ovo godišnje doba već godinama u stvarnosti počinje dan ranije, 20. ožujka. Kao zanimljivost izdvojimo kako se prvi dan proljeća u starom Rimu slavio kao početak nove godine. Davno prije Rimljana, Kelti su slavili prvi dan proljeća kao uskrsnuće Sunca. Proljeće je za mnoge imalo značenje buđenja, stvaranja i rađanja nečeg novog.

Da je proljeće stiglo može se vidjeti i po predivno uređenim školskim panoima.

Pano s literarnim radovima učenika Anke Milinković,uč.  napravila  Valentina Crnčević, dipl. uč.

Razredni pano 3.b razreda učiteljice Maše Petrov, dipl. uč.

Razredni pano  s učeničkim literarnim radovima koji je pripremila Ines Vukoja, prof.

Uhvatili smo fotaparatom i skupinu učenika i učitelja koji su kratki predah iskoristili za uživanje u proljetnom suncu.

Priloženi dokumenti:
PROLJECE.pdf (1.71 MB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 26. 3. 2014.