NATJECANJA

KLOKAN BEZ GRANICA

Natjecanje "Klokan bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Cilj je natjecanja  popularizirati matematiku među mladima  i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Za natjecanje „ Klokan bez granica“ se kaže da je najveće školsko natjecanje na svijetu, te smo ponosni što i naša škola sudjeluje u njemu.

piše uč. razredne nastave Marijana Curić, školska kordinatorca natjecanja

Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama.Natjecanje je podijeljeno po skupinama. Najmlađi sudionici su učenici drugih razreda, a zovu se  Pčelice. Treći razredi su Leptirići, četvrti i peti pišu isti test, a zovu se Ecolier. Šesti i sedmi razredi su skupina Benjamin, a skupina za osme razrede zove se Cadet. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica.

Ovogodišnje natjecanje  "Klokan bez granica " održano 27.ožujka godine u 11.15 u trajanju od 75 min. U našoj je školi od prijavljenih 107 učenika natjecanju pristupilo 102. Svaka je skupina bila zastupljena, a najbrojniji su bili oni najmlađi.

Naši su matematičari su živali u ovome natjecanju, a sada nam preostaje sačekati rezultate koji će biti objavljeni na stranicama Hrvatskog matematičkog društva (http://www.matematika.hr/).

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 3. 2014.

« Ožujak 2024 »