DOBRO DOŠLI, PRVAŠIĆI!

PRVI PUT U ŠKOLI

U pet razrednih odjela u  Matičnoj školi i dvije područne, Mlinište i Bijeli Vir, prvi dan nove školske godine 2014./2015. sjelo je školske klupe 118 učenika prvih razreda. Došao je trenutak da ovi najmlađi osnovci zamijene slikovnice školskim knjigama, a tete dragim učiteljicama. No nema razloga za brigu, u čarobnom svijetu brojeva i slova otkrit će puno novih i zanimljivih stvari i  radovati se novim znanjima!

Uzbudljivo je bilo prije prvog dana škole, 5. rujna 2014. godine kada su učenici prvih razreda došli sa svojim roditeljima na tzv. prozivku i prvi put se susreli sa svojim učiteljicama. Da ovaj događaj prođe u vedrom ozračju  pobrinuli su se stariji učenici sa svojim učiteljicama koji su pripremili malu priredbu za sve nazočne. Sudjelovali su učenici od 1. do 6. razredaiz  recitatorsko- dramskih skupina kao i  Mala klapa. Program su pripremile učiteljice Ivana Popović, Dajana Marinović, Marijana Kljusurić, Tatjana Hazirović Juračić i Aleksandra Lukić-Skelić, prigodni pano učiteljica Marija Volarević, a konferansu učiteljica Vlatka Majčica. Koordinatorica ove priredbe je bila voditeljica školskog Kulturno-umjetničkog društva učiteljica-mentorica Aleksandra Lukić-Skelić.

Ravnateljica Božena Nikoletić je među prvima poželjela dobrodošlicu novim učenicima s riječima:" Vjerujem da je ljeto za vas i za vaše roditelje bilo ljeto iščekivanja.  I škola je čitavo ljeto čekala vas. Bila je nestrpljiva jednako, kao i vi. Vaše učiteljice su bile jednako nestrpljive, kao i vi. I evo sada smo svi zajedno na  početaku nove školske godine! Ja, vaša ravnateljica, želim da se osjećate sretno, da uživate u školi, punite svoje glave novim znanjima i  stječete nova prijateljstva. Jednaku dobrodošlicu žele vam i vaše učiteljice koje će od danas biti vaše druge mame i pomagati vam u prvim đačkim koracima. A vas dragi roditelji pozivam  da prepoznajte svoje roditeljsko mjesto, obvezu  praćenja i sudjelovanja u odgoju i obrazovanju svoje djece."

U ovaj veliki dan naše su prvašiće povele učiteljice: učiteljica-mentorica ANA BARBIR (1.a), učiteljica JOSIPA JELČIĆ (1.b), učiteljica-mentorica JELENA BARTULOVIĆ (1.c), učiteljica ANIKA POPOVAC (1.d) i učiteljica mentorica SANDRA ŠUTALO (1.e). U područnoj školi Bijeli vir učiteljica je ANA ĆUŽIĆ, a u Područnoj školi Mlinište MAŠA PETROV.

Najljepše je bilo vidjeti prvašiće u učionicama na školskom radnom mjestu. Od srca im želimo uspješno i veselo školovanje.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 9. 2014.

« Ožujak 2024 »