Podjela knjižica NAŠ OTAC ANTE GABRIĆ

PODIJELJENA RADOST JE UDVOSTRUČENA RADOST!

Knjižica NAŠ OTAC ANTE GABRIĆ stigla u sve osnovne i srednje škole doline Neretve

Prigodom obilježavanja 100. godišnjice rođenja našeg istaknutog misionara i Metkovca oca Ante Gabrića učenici i učitelji OŠ Stjepana Radića izdali su malu prigodnu knjižicu koja je vrlo brzo postala vrlo popularna i tražena.  Nakon 400 primjeraka prvog izdanja, nakon mjesec dana, u travnju, tiskano je još  7 000 primjera uz financijsku podršku donatora (Grad Metković, Dubrovačko- neretvanska županija, Upravni odjel za obrazovanje, kulturu, znanost i sport, Ljekarna Draženović, Metković, Auto Agent d.o.o., Metković, Foto Veraja, Metković, Poljotehna d.o.o., Metković, Auto kuća Jerković d.o.o, Opuzen, Dubrovnik Plin, d.o.o., Banići, GO HDZ-a, Metković, Župa sv. Nikole biskupa, Metković) s namjerom da se knjižice poklone učenicima i učiteljima osnovnih i srednjih škola i gradskih knjižnica na području gradova Metković, Opuzen Ploče, te općina Kula Norinska, Otrić-Seoci, Staševica i Komin.

Razvijati svijest o veličini, dobronamjernosti i jednostavnosti oca Ante Gabrića koji je do kraja svoga života bio neraskidivo vezan uz svoju neretvansku dolinu i ljude, bio je glavni cilj učenika i učitelja naše škole. Naši nešto stariji Metkovci imaju još uvijek vrlo živu sliku susreta s njim, a ovi mlađi su sada dobili priliku upoznati ga. Ako je ova knjižica pomogla u tome, neopisiva je radost onih koji su je poklonili.

Učenice Iva Galov, Antonia Šutalo, Tea Obšivač i Iva Vučković pomogle su knjižničarki Ivani raspodijeliti knjige našim učenicima i učenicima drugih škola. Tako je podijeljeno ukupno 5 500 komada.

Radosni smo što će ove učenice (I. Galov, T. Obšivač, A. Šutalo i A. Putica) na ovogodišnjoj Državnoj smotri iz građanskog odgoja u pratnji mentorica Nikoline Vugdelije i Ines Vukoja predstavljati našu školu s projektom Naši ljudi, naši putokazi u kojem su posebno veliku pozornost posvetili ocu Anti. Naravno, kad je on naš najljepši putokaz kako treba živjeti.

Neka dobri naš otac Ante Gabrić još dugo svijetli i neka uspomena na njega uvijek plamti najljepšim sjajem.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 20. 5. 2015.