Predavanje - Mišićna distrofija kao pravo na različitost

Osnovna škola Stjepana Radića bila je 26. svibnja 2015. godine domaćin  Savezu društava distrofičara Hrvatske. U školskoj dvorani je u sklopu projekta „Mišićna distrofija kao pravo na različitost“ predsjednica Saveza, gđa. Marica Mirić, održala edukativno predavanje za učenike 7. razreda.

Projekt financijski podupire Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, s ciljem senzibiliziranja učenika na poštivanje ljudskih prava osoba s invaliditetom.

Savez društava distrofičara Hrvatske – SDDH je nacionalni savez koji čine 33 lokalne udruge sa područja Republike Hrvatske, koje okupljaju osobe oboljele od mišićne distrofije i srodnih neuromuskularnih bolesti.

Projekt se provodi sa ciljem unaprjeđenja znanja mladih o ljudskim pravima osoba s invaliditetom zajamčenih  Konvencijom o pravima osoba s invaliditetom; pravo na različitost, pravo na obrazovanje kao i specifičnostima mišićne distrofije te poticanju uključivanja mladih u volonterski rad u udrugama osoba s invaliditetom.

Zahvaljujemo gdinu Tihomiru Jerkoviću koji je volonterski ustupio korištenje razglasa.

O čemu je riječ?

Nemam noge,

Ali imam osjećaje,

Ne vidim,

Ali stalno razmišljam,

Premda ne čujem,

Želim komunicirati.

Zašto ljudi smatraju da sam

beskorisna, bez misli i glasa,

Kad sam jednako sposobna

kao i svi drugi,

Razmišljati o našem svijetu.

Coralie Severs, 14, Velika Britanija

objavio: Administrator   datum: 28. 5. 2015.

« Ožujak 2024 »