Prvaši na terenskoj nastavi

Tijekom mjeseca svibnja 2015. godine učenici 1. A, 1. B, 1. C, 1. D, 1. E sa svojim učiteljicama Kristinom Mijić (zamjena za učiteljicu Anu Barbir), Josipom Jelčić, Jelenom Bartulović te asistenticom Tinom Grubišić, Anikom Popovac, Sandrom Šutalo te pripravnicom Anjom Batinović posjetili su Bijeli Vir.

Učenici su boravili na svježem zraku u druženju, igranju, ali i učenju s namjenom upoznavanja karakteristika sela i uočavanja različitosti sela i grada kroz međupredmetno ostvarivanje plana i programa Građanskoga odgoja i obrazovanja.

Nakon obilaska manjih i većih obradivih površina bogatih poljoprivrednim kulturama te blaga kojega je znatno manje nego li prijašnjih godina, slijedilo je upoznavanje PŠ Bijeli Vir te veselo druženje djece kroz igru i učenje u prostorijama zgrade.

Blagoslov i zajednička molitva upriličena je u crkvi Gospe Lurdske s velečasnim don Stipom Jerkovićem.

Obilaskom sela odjekivala je vesela dječja pjesma praćena zanosnim, brzim pa i laganijim korakom  učenika i učiteljica. Bilo je i zaustavljanja i ugodnih razgovora sa stanovnicima sela.

Bijeli Vir smo napustili toga svibanjskog prijepodneva ostavljajući za nama tragove dječjih razdraganih povika i usklika, a za uspomenu smo ponijeli sliku mirne i pitome sredine, okupane suncem i zelenilom.

objavio: Administrator   datum: 10. 6. 2015.

« Ožujak 2024 »