OBAVIJEST O RAZMJENI UDŽBENIKA

U OŠ STJEPANA RADIĆA

U prostoru OŠ Stjepana Radića (ispred učeničkog ulaza) 23. i 24. lipnja 2015. (utorak i srijeda) od 9 do 11 sati organizirat će se razmjena udžbenika među učenicima škole.

Razmjenjuju  se samo oni udžbenici koji su u upotrebi od 2014. godine i koji su izabrani u školi na četiri školske godine. Mole se zaineresirani učenici i njihovi roditelji da ne donose starije udžbenike jer oni ne vrijede za šk. god. 2015./2016., a isto tako da udžbenici ne budu pokidani i previše uništeni. Radne bilježnice dolaze u obzir samo ako se mogu pobrisati i ako su prihvatljive za korištenje i u sljedećoj godini.

S obzirom da je velik dio knjiga u razrednoj nastavi (od 1. do 4. razreda) radni, neka se na razmjenu donesu udžbenici iz onih nastavnih predmeta gdje su učenici tijekom godine malo i nimalo rješavali zadatke (udžbenici iz Prirode i društva, Glazbene kulture, Vjeronauka, Engleskog jezika, čitanka za 4. r iz Hrvatskog jezika).

Zbog velikog interesa za razmjenu udžbenika pozivamo i roditelje da dođu s djecom ili bez njih, a s obzirom da škola nema zalihu udžbenika izvršit će se razmjena samo s udžbenicima koji se donesu.

Ovim putem pozivamo (osobito učenike koji su završili 8. razred) i sve one koji su u mogućnosti kupiti nove knjige za sljedeću školsku godinu da svoje stare udžbenike poklone za razmjenu jer velik broj učenika i roditelja nije u mogućnosti kupiti nove.

OŠ Stjepana Radića želi organizirati razmjenu kao mjesto zajedničkog okupljanja i susreta zainteresiranih učenika i roditelja gdje nitko ne bi trebao biti oštećen već dobiti najmanje onoliko udžbenika koliko ih nudi na razmjenu, a prema mogućnosti i više. Učitelji škole će pokušati koordinirati i nadgledati  razmjenu kako bi prošlo sve u najboljem redu.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 18. 6. 2015.